O firmie

Centrum Terapii Bacha

Centrum Terapii Bacha powstało w 1998 roku w Koszalinie. Początkowo działalność firmy skupiała się na prowadzeniu terapii i szkoleń. Współpracowaliśmy z lokalnymi organizatorami z Poznania, Opola, Katowic, Warszawy, Szczecina i Krakowa. Podejmowaliśmy jednocześnie działania w zakresie promocji metody dr. Bacha na antenie radia, w telewizji oraz prasie. W 1998 roku wydaliśmy książkę pt. „Terapia kwiatowa dr. Bacha”, a w 2001 r. kolejną, pt. „Medycyna nowej ery”, która jest rekomendowana przez The Bach Centre. W czasie licznych wykładów i szkoleń dla osób zainteresowanych zdrowiem i higieną psychiczną, uczyliśmy jak wykorzystywać w praktyczny sposób ekstrakty Bacha, aby poprawić jakość życia, zredukować stres i osiągnąć większe zadowolenie oraz efektywność w działaniu. Współpracowaliśmy również z profesjonalistami w dziedzinie zdrowia, którzy poszukiwali dodatkowych sposobów pomocy swoim pacjentom w zmaganiu się z chorobami i przezwyciężaniu napięć.

W efekcie wieloletnich starań, wprowadziliśmy do naszego kraju Międzynarodowy Program Edukacyjny Bacha (BIEP) – program szkolący w zakresie praktycznego stosowania metody w życiu osobistym i zawodowym, który realizowany jest w 19 krajach świata i posiada atest Dr. Edward Bach Foundation. Jesteśmy odpowiedzialni za kształcenie terapeutów posługujących się profesjonalnie ekstraktami, weryfikowaniem ich wiedzy i kompetencji oraz udzielaniem wsparcia merytorycznego. Oprócz kursów stacjonarnych, posiadamy w naszej ofercie szkolenia online, realizowane za pomocą naszej platformy internetowej. Centrum Terapii Bacha pełni również funkcję lokalnego registrara w imieniu The Bach Centre (Oxforshire, Anglia) przyjmując od absolwentów BIEP, którzy pomyślnie zaliczyli wszystkie egzaminy, zgłoszenia do międzynarodowego Rejestru Licencjonowanych Praktyków Bacha.

Od roku 2005, Centrum Terapii Bacha ściśle współpracuje z producentem Original Bach Flower Remedies - firmą farmaceutyczną A. Nelsons & Co Ltd. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem oryginalnych ekstraktów Bacha na Polskę, prowadzimy sprzedaż hurtową i detaliczną.

W roku 2009 uruchomiliśmy telePoradnię, która umożliwia uzyskanie porady i wsparcia od naszych konsultantów drogą telefoniczną. Konsultacje telefoniczne okazały się doskonałym rozwiązaniem w przypadku osób, które z różnych przyczyn (logistycznych lub zdrowotnych) nie mają możliwości przybycia do gabinetu. W ramach struktury organizacyjnej Centrum Terapii Bacha, działa również Gabinet Psychoterapii w Katowicach, oferujący konsultacje i psychoterapię prowadzoną przez specjalistów.

W lutym 2016 roku celem rozwinięcia działalności firma przekształciła się w spółkę: Centrum Terapii Bacha Sp. z o.o. i zmieniła siedzibę, zachowując dotychczasowy profil sprzedaży produktów i usług.

Dział dystrybucji

Centrum Terapii Bacha jest wyłącznym dystrybutorem Oryginalnych Esencji Kwiatowych Bacha na Polskę. Prowadzimy sprzedaż hurtową i detaliczną - zaopatrujemy apteki, sklepy zielarskie, gabinety kosmetyczne, ośrodki rehabilitacyjne i SPA oraz dostarczamy nasze produkty klientom indywidualnym. Zamówienia detaliczne przyjmujemy za pomocą naszego serwisu internetowego lub telefonicznie. Aby uzyskać ofertę hurtową, prosimy o kontakt z działem dystrybucji:

Beata Lukas
44-200 Rybnik, ul. Kościelna 4/9
telefony: +48 602 318 037

NIP 6421019164

REGON 364769744

Konto bankowe: mBank
34 1140 2004 0000 3802 8331 8414