METODA DR BACHA - STOPNIE

Poniżej przedstawiamy opisy poszczególnych stopni wyszkolenia metody dr Bacha, zarówno stopnie jak i ich zakres zostały wprowadzone przez The Bach Center w Wielkiej Brytanii.

STOPIEŃ 1:

Obejmuje podstawy, w tym wskazania dla każdej esencji dr Bacha. Wprowadza podstawowe koncepcje, takie jak prostota, znaczenie osobistego wyboru i siedem grup, a także daje uczniom umiejętności i pewność siebie w stosowaniu esencji we własnym życiu oraz z rodziną i przyjaciółmi. Obejmie również filozofię dr Bacha, historię medyczną i sposób, w jaki opracował system leczenia.

Stopień 1 to wymagany kurs podstawowy dla osób, które chcą uczęszczać na kursy z wyższych stopni. Nauka na stopień 1 odbywa się stacjonarnie.

STOPIEŃ 2:

Na stopniu 2 rozwiniesz swoje zrozumienie systemu dr Bacha i jego podejścia do dobrego samopoczucia. Przestudiujesz subtelne różnice między podobnymi esencjami, przyjrzysz się, które opisują osobowości i nastroje, a także zgłębisz filozofię leżącą u ich podstaw. Podczas pracy w grupach, nauczycie się pomagać sobie nawzajem, a także ćwiczyć umiejętności słuchania i obiektywizmu.

Szkolenia na stopień 2 odbywają się w formie stacjonarnej. Obie wersje zakładają dzielenie czasu z innymi uczniami i wspólne ćwiczenie swoich umiejętności. Ma on na celu dostarczenie całej wiedzy o esencjach, której potrzebujesz, aby przejść do szkolenia na poziomie praktyka, jeśli chcesz.

STOPIEŃ 3:

Stopień 3 jest dla osób, które chcą profesjonalnie pracować z esencjami. W związku z tym obejmuje możliwości uczenia się, doskonalenia i ćwiczenia umiejętności konsultacji i słuchania. Zanim uczniowie osiągną stopień 3, powinni posiadać gruntowną wiedzę na temat esencji, więc oprócz rozwijania umiejętności praktycznych duży nacisk kładzie się na otoczenie zawodowe i dodatkowe kwestie. Obejmują one, miejsce założenia swojej praktyki, jak się reklamować, zrozumienie swoich ograniczeń, ubezpieczenie i wiele innych praktycznych tematów.

Szkolenia na stopień 3 odbywają się w formie stacjonarnej.

Pomyślne ukończenie stopnia 3, da ci możliwość ubiegania się o dołączenie do Międzynarodowego Rejestru Praktyków Centrum Bacha.