facebook

twitter

youtube

pab

wydarzenia_ok

promocje_ok

bestselery_ok

ATAKI HISTERII U DZIECI

Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Plymouth wynika, że ekstrakty kwiatowe mogą być skutecznym środkiem łagodzącym ataki histerii (tzw. temper tantrum) u dzieci. Zaobserwowano, że użycie esencji redukuje zachowania, takie jak: wrzask, kopanie i bicie, płacz, itd. Ekstrakty kwiatowe podawane w formie pigułki uspokajały dzieci i tonizowały trudne emocje.

Profesor Psychologii Zdrowia Michael Hyland i jego student podyplomowy Ben Whalley przeprowadzili badanie na dzieciach w wieku od 2 do 5 lat. Poprawę w zachowaniu po podaniu esencji zaobserwowali rodzice 73% dzieci. Do tej pory, monitorowano trzydzieści osiem przypadków i poszukuje się kolejnych 50 do udziału w badaniu. Profesor Hyland powiedział, że wstępne wyniki są zachęcające, gdyż rodzice odnotowali prawie o połowę mniej ataków histerii.

Zauważono również, że zastosowanie ekstraktu u dziecka, które miało atak, powodowało redukcję innych symptomów związanych z epizodem tego typu. Zanotowano o 30% mniej krzyków, 24 % mniej pojękiwania, 35% mniej kopania i bicia, 21% mniej płaczu, a wstrzymywanie powietrza spadło o 14%.

Należy podkreślić, że ekstrakty dr. Bacha są naturalne i bezpieczne. Dlatego, można je z powodzeniem stosować u ciężarnych kobiet i małych dzieci. Szczególnie lubiane przez maluchy są RESCUE PASTYLKI

Jak radzić sobie z temper tantrum u dzieci?
1. Nie zwracaj szczególnej uwagi na histeryczne zachowania dziecka (może to wzmacniać taki schemat zachowań). Pozostaw dziecko na chwile samo (ale nie w sposób odrzucający). Możesz dać mu na przykład jasny komunikat, że ma pozostać w swoim pokoju do czasu, aż się uspokoi, a wtedy wspólnie zrobicie coś ciekawego.

2. Kiedy dziecko jest spokojne, poświęcaj mu odpowiednio dużo uwagi i zainteresowania, włączaj je w życie rodzinne, stawiając przed nim różne zadania i obowiązki (odpowiednio do wieku i możliwości). Dziecko musi czuć się w rodzinie ważne i potrzebne, znać swoje miejsce, stawiane przed nim oczekiwania i posiadane przywileje.

2. W przypadku dziecka nerwowego, rozdrażnionego, zastosuj Rescue Remedy w pastylkach. RESCUE PASTYLKI są naturalne i bezpieczne! Skutecznie zredukują napięcie emocjonalne u Twojego malucha.

Wykorzystano materiały z BBC NEWS