facebook

twitter

youtube

pab

wydarzenia_ok

promocje_ok

bestselery_ok

SKÓRA W STRESIE

Są takie chwile, kiedy wystarczy spojrzeć w lustro, aby się przekonać, że coś nam naprawdę dolega – uwidacznia to nasza skóra – napięta i pokryta suchymi i łuszczącymi się miejscami. Niektórzy cierpią na nawracające problemy skórne z plamami na całej twarzy. Nic dziwnego! Kiedy w naszym wnętrzu brakuje harmonii, to zachwiana równowaga emocjonalna odbija się na skórze – ‘zwierciadle naszej duszy’.

Na tym psychosomatycznym podejściu opiera się filozofia zdrowia słynnego lekarza i naukowca Edwarda Bacha, który żył w latach trzydziestych ubiegłego stulecia w Wielkiej Brytanii. Wychodził on z założenia, że w leczeniu chorób należy skupić się nie na objawach, ale przyczynie, której doszukiwał się w świecie przeżyć. Odkrył harmonizujące ‘lekarstwa dla duszy’, które stosuje się w celu poprawy samopoczucia, pokonania trudnych emocji oraz wzmocnienia pozytywnych cech charakteru. Bach dowiódł, że wyciągi sporządzane z kwiatów określonych ziół mogą działać kojąco na ludzką psychikę i pomagają odzyskać siłę potrzebną organizmowi do samo-leczenia. Pogląd ten wydaje się szczególnie prawdziwy, jeśli chodzi o największy z naszych organów – skórę. Aby jej pomóc, zastosuj kurację na bazie ekstraktu z Jabłoni płonki i słynnego kremu lub żelu Rescue. Jest to doskonała pomoc doraźna, jeśli twoja skóra ulegnie uszkodzeniu albo doprowadza cię do szału – prawie każda modelka ma ją w swojej kosmetyczce.

Jabłoń płonka (ang. Crab apple)
Szczególne działanie kwiatów jabłoni płonki wykorzystuje się u osób, które doświadczają uczuć wstydu, nieczystości lub obrzydzenia, co może obniżać ich pewność siebie i być źródłem negatywnych uczuć do samego siebie. Ekstrakt z jabłoni pomaga też tym, którzy wycofują się z kontaktów społecznych z powodu występujących u nich wysypek lub przebarwienia skóry (np. czerwienienia się). Łagodnie działająca esencja z tych kwiatów przywraca im optymizm i pozytywny obraz siebie.

W przypadku wysypki, stosuj jabłoń płonkę zewnętrznie w formie kompresu: rozcieńcz kilka kropli koncentratu w wodzie, namocz kawałek materiału lub wacik i umieść go w miejscu podrażnienia. Możesz też dodać kwiatowy wyciąg do kąpieli – aby oczyścić się fizycznie i emocjonalnie. Ekstrakty z kwiatów Bacha stosuje się też wewnętrznie, przyjmując dwie krople bezpośrednio na język lub rozpuszczając je w filiżance wody, a następnie popijając od czasu do czasu.

Rescue w kremie i żelu
Dla wrażliwej i ‘zestresowanej’ skóry specjaliści polecają regenerujące właściwości kremu i żelu Rescue, które w swym naturalnym podkładzie zawierają ekstrakty z sześciu kwiatów Bacha: Niecierpka, Śniedka, Śliwy wiśniowej, Posłonka, Powojnika i Jabłoni płonki. Specyfiki o podobnym działaniu można też przygotować samemu. Wystarczy wymieszać po kilka kropli ekstraktów z wymienionych kwiatów z kremem, który stosujesz do codziennej pielęgnacji skóry. Rescue Cream i Gel nawilżają suchą, łuszczącą się skórę i przywracają jej naturalną postać. Wielu rodziców wykorzystuje je u dzieci, aby łagodzić podrażnienia spowodowane urazem fizycznym, ugryzieniem przez owady lub zbyt długim przebywaniem na słońcu. Siniaki, zadrapania, oparzenia słoneczne lub ugryzienia komarów nie stanowią już większego problemu.