facebook

twitter

youtube

pab

wydarzenia_ok

promocje_ok

bestselery_ok

PIERWSZY DZIEŃ W SZKOLE

Ekstrakty Bacha dla rodziców i ich dzieci

Niewielu rodziców może z ręką na sercu powiedzieć, że przechodzili na luzie pierwszy dzień w szkole swojego dziecka. Wydaje się, że przez ostatnie pięć lat było one niemal uwiązane do nogi. Teraz rozpoczyna się jego podróż w kierunku świata dorosłych, co może być budzić wiele pytań i wątpliwości w waszej głowie. Jak sobie poradzi bez ciebie? Czy uda mu się znaleźć przyjaciół? Co będzie, jeśli zachoruje?

Pierwszy dzień dziecka w szkole sprawia, że dochodzi do ciebie fakt, że oto twój malec staje się niezależnym człowiekiem (jest to koniec stadium wczesnego dzieciństwa i początek dorastania). Być może nieraz zakręciła ci się łza w oku, kiedy wychodził z domu z tornistrem na ramieniu, trzymając w ręku torbę z kanapkami. Nie martw się! Nie jesteś wyjątkiem!

W badaniach ankietowych przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii przez Bach Original Flower Remedies, 76% matek i 50% ojców przyznało, że odczuwają większe podenerwowanie w związku z pierwszym dniem w szkole, aniżeli ich dziecko. Wszyscy wiemy jednak, że nasze emocje i uczucia mogą mieć wpływ na dzieci. Pójście do nowej klasy może wywoływać w dziecku niepokój i sprawiać, że jest ono szczególnie podatne na stres. Na szczęście, możesz wykorzystać ekstrakty dr. Bacha, aby dać dziecku ochronę i wsparcie w obliczu nadchodzących wyzwań okresu szkolnego.

ZACHOWANIA DZIECKA Zastosuj...
Temper tantrum - kiedy twoje dziecko dostaje ataku histerii i płaczu Rescue Remedy Spray
 
Nieśmiałość i trudności w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami Kroplik (Mimulus)
 
Samoocena - kiedy dziecku brak pewności siebie i unika nowych wyzwań Modrzew (Larch)
 
Hiperaktywność - kiedy twoje dziecko jest bardzo pobudzone i trudno je uspokoić Werbena (Vervain), Rescue Remedy Spray
 
Aklimatyzacja - rozpoczęcie nowej szkoły lub przedszkola, zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń Orzech włoski (Walnut)
 
Zaborczość - dziecko, które nie lubi być same, domaga się ciągłej uwagi Cykoria (Chicory)
 

Dzięki metodzie stworzonej przez Bacha, pierwszy dzień w szkole może być miłym i przyjemnym wydarzeniem. Wystarczy rozpuścić w filiżance wody parę kropli ekstraktów i popijać co jakiś czas, aby odczuć poprawę samopoczucia. Orzech włoski ułatwi aklimatyzację zarówno u dziecka, jak również u rodziców - pomoże przyzwyczaić się do zmian, nowych sytuacji. Ekstrakt z Cykorii jest doskonały dla dzieci, które zanoszą się płaczem przy szkolnej bramie, nie pozwalając ci odejść. Kasztanowiec czerwony złagodzi stres rodziców, którzy martwią się o dziecko, natomiast Rescue Remedy ogólnie tonizuje - zmniejsza irytację, niepokój i pobudzenie.

Od ponad 70 lat ludzie stosują ekstrakty dr. Bacha w wielu krajach. Pani Anna z Warszawy mówi: "Przez kilka miesięcy leczyłam dziecko w Poradni Psychologicznej na coś, co określono jako fobia szkolna. Przed wyjściem do szkoły regularnie wymiotował, miał biegunki. Od kiedy stosuje metodę dr. Bacha szkoła przestała być problemem. Syn zdobył więcej śmiałości i odwagi, jest pewniejszy siebie i dużo łatwiej nawiązuje kontakt z rówieśnikami. Ja również stałam się spokojniejsza o niego."

DYLEMATY RODZICÓW Zastosuj...
Czy masz poczucie winy, że z powodu dużej ilości obowiązków nie zawsze możesz towarzyszyć dziecku trudnych chwilach? Sosna (Pine)
 
Czy martwisz się nieustannie o swoje dziecko - jak sobie poradzi w szkole, itp? Kasztanowiec czerwony (Red chesntun)
 
Ogarnia cię tęsknota za dzieckiem, które spędza wiele godzin poza domem? Wiciokrzew (Honeysuckle)
 

Metoda Bacha może wspierać rozwój i edukację człowieka przez całe życie. Kwiatowe esencje to doskonały sposób na stres nie tylko w szkole, ale też w czasie studiów. Możesz stosować eskstrakty, aby łatwiej zabrać się za swoje obowiązki, lepiej organizować czas pracy i radzić w sytuacjach trudny, takich jak egzamin.