Forum FORUM DRBACH.PL Strona G│ˇwna
FORUM DRBACH.PL
Centrum Terapii Bacha: dystrybutor Oryginalnych Esencji Kwiatowych Bacha, Kropli Pierwszej Pomocy i innych produkt??w Bacha
Odpowiedz do tematu
nerwica- pytanie o leki
baszele
GoŠ

Odpowiedz z cytatem
Witam
Poszukuj┬?c informacji na temat leczenia nerwicy natrafi┬?am na t?? stron??. 2 miesi┬?ce temu chorowa┬?am na korzonki, potem przesta┬?am spa??, to ze nie mog┬?am zasn┬??? strasznie przezywa┬?am, ┬?e jak si?? nie wy┬?pi?? to mog?? zwariowa??, a┬? w ko??cu dosta┬?am nocnego ataku paniki, na kt??ry nawet zastrzyk ataraxu nie podzia┬?a┬?. Odrazu wi??c posz┬?am do psychiatry, tam dosta┬?am doxepine, po tygodniu za┬?ywania stwierdzi┬?am, ze musze sama si?? wyleczy??, bo to co tkwi we mnie to emocjie, nie wyra┬?ane przez lata i strach ( pochodze z wielodzietnej rodziny, gdzie ojciec by┬? alkoholikiem, a teraz brat, przez kt??rego ba┬?am si?? przebywa?? w domu). Posz┬?am zatem do homeopatki dosta┬?am krople arszenikum album, posz┬?am r??wnie┬? do hipnoterapeuty, zapisa┬?am si?? na kurs Silvy oraz na warsztaty z radykalnego wybaczania. Przez miesi┬?c by┬?o super, jednak spowrotem dopad┬?o mnie pieczenie sk??ry na udach i ramionach, do tego doszed┬? strach w nocy, gesia sk??rka i strach w okolicy splotu s┬?onecznego. Posz┬?am wi??c ponownie do psychiatry zapisano mi CITALEC ( jem go 7 dzie??) i zapisa┬?am si?? na terapi?? do DDA.
Ale teraz okaza┬?o si??, ze m??j narzeczony kt??ry pracuje za granic┬? zamiast wraca?? propojue mi wyjazd tam, t┬?umaczy to tym, ze tam jest s┬?o??ce, spok??j i nie b??d?? mia┬?a powod??w do nerw??w. Tylko ja sie boj??, ┬?e jak tam mnie doipadnie atak paniki to co zrobi??...
Czy powinna pozosta?? przy tabletkach czy powr??ci?? do homeopatii i wspiera?? si?? dora┬?nie tabletakami? Tylko jakimi? jakie by Pan poleci┬?a tabletki do stosowania dora┬?nego?
Ca┬?y czas boj?? si??, ze zwariuj??, albo bardziej pog┬???bi?? sw??j stan... Bardzo prosze o odpowied┬?.

Ostatnio zmieniony przez baszele dnia Sro Gru 05, 2007 15:14, w ca│oÂci zmieniany 1 raz
Admin
Administrator forum

Do│▒czy│: 10 Lis 2005
Odpowiedz z cytatem
Szanowna Pani!

Z Pani listu mo┬?na wywnioskowa??, ┬?e prze┬?ywa Pani szereg r??┬?nych trudnych emocji, obaw. Wa┬?ne jest, ┬?e zdecydowa┬?a si?? Pani na profesjonaln┬? pomoc. Widz?? natomiast, ┬?e ┬?atwo poddaje Pani w w┬?tpliwo┬??? zalecenia specjalist??w - przerywa Pani zaproponowan┬? terapi??, szuka innego specjalisty. Wyobra┬?am sobie, ┬?e jest to wyraz trudno┬?ci w przyjmowaniu pomocy, ufno┬?ci co do tego, ┬?e kto┬? jest w stanie w┬?a┬?ciwie si?? Pani┬? zaopiekowa??.

Decyzja zg┬?oszenia si?? na terapi?? jest bardzo dobra. Warto by by┬?o, ┬?eby mia┬?a Pani mo┬?liwo┬??? odbycia psychoterapii w jakim┬? o┬?rodku (lub indywidualnie w jakim┬? gabinecie). Niestety... widz??, ┬?e pojawia si?? tutaj podobna pokusa do przerwania spotka?? i wyjechania za granic??.

Musi sobie Pani zada?? pytanie, co jest dla Pani w ┬?yciu na prawd?? wa┬?ne i w jakim kierunku chce Pani zmierza??. Po┬?wi??cenie czasu i uwagi swoim potrzebom oraz odbycie terapii mo┬?e by?? dla Pani bardzo korzystne. Przyniesie te┬? d┬?ugoterminowe korzy┬?ci. Oczywi┬?cie, decyzja czy wyjecha?? za granic?? czy nie, niesie za sob┬? r??┬?ne konsekwencje. To musi by?? Pani doros┬?a decyzja.

Je┬?li postanowi Pani przerwa?? terapi?? (chocia┬? nie jest to dla Pani zbyt korzystne), mo┬?e Pani rozwa┬?y?? zaopatrzenie si?? w ekstrakty, aby m??c korzysta?? z nich w trudnych chwilach lub ┬?eby lepiej radzi?? sobie ze swoimi emocjami (na przyk┬?ad stosuj┬?c Rescue Remedy). Trudno jednak zaleci?? Pani jakie┬? konkretne ekstrakty, gdy┬? niewiele wiem o Pani cechach charakteru, dominuj┬?cych emocjach. By?? mo┬?e warto by by┬?o odby?? w tym celu konsultacj??.

Polecam lektur?? przewodnika: www.drbach.pl/wigmore.pdf

Pozdrawiam, IP
Zobacz profil autoraWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠWyÂlij email
uffff
baszele
GoŠ

Odpowiedz z cytatem
Witam
Jak Pan poleci┬? i Pani Dobros┬?awa skupi┬?am si?? na jednym rodzaju terapi. Chodzi┬?am na psychoterapi?? i jednocze┬?nie leczy┬?am si?? niewielk┬? ilo┬?ci┬? leku. Dodatkowo wspomaga┬?am si?? mieszank┬? kropli. W marcu lekarz poleci┬? mi odstawi?? leki a terapeuta zako??czy┬? terapi??.
Od tej pory:
1. zmieni┬?am prac?? na mniej p┬?at┬?, ale za to spokojniejsz┬?, pa??stwow┬?Wink
2. wyprowadzi┬?am si?? z domu od mamy, dla kt??rej ja na si┬??? stara┬?am si?? by?? mam┬? (syndrom DDA),
3. narzeczony ju┬? nie wyje┬?d┬?a za granice do pracy a pracuje na miejscu w swoim zawodzie
4. jestem bardziej otwarta, serdeczna dla ludzi i u┬?miechni??ta a nie spi??ta jak wcze┬?niej
5. zmieni┬? si?? nawet m??j wygl┬?d zewn??trzny - bo przesta┬?am si?? wstydzi??, np. za┬?o┬?enia sp??dnicy
6. przest┬?am si?? ba?? uczy?? nowych rzeczy
7. a co najwa┬?niejsze zmieni┬? si?? stosunek innych ludzi wobec ojej osoby:)
"za jeden podarowany u┬?miech otrzymasz milion usmiech??w w zamian"
Wink))

Dziekuj?? za pomoc i dobre rady oraz dob??r mieszanki, a przede wszystkim dzi??kuj?? Pani Dobros┬?awie, kt??r┬? zasypywa┬?am mailami;))

[/b]
tekla

Do│▒czy│: 26 Wrz 2007
Odpowiedz z cytatem
Gratuluj?? i podziwiam:) Sama bior?? si?? za zmiany i musz?? powiedzie?? ┬?e pewna ju┬? zasz┬?a- unika┬?am ludzi, a od jakiego┬? czasu zacz??┬?am cz??┬?ciej chodzi?? na spotkania. Efektem jest zdecydowana poprawa nastroju a i stres jest jakby mniejszy:) I pomy┬?le?? ┬?e by┬? czas gdy my┬?la┬?am ┬?e to samotno┬??? mi s┬?u┬?y...
Zobacz profil autoraWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠNumer GG
nerwica- pytanie o leki
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

Odpowiedz do tematu