Forum FORUM DRBACH.PL Strona G│ˇwna
FORUM DRBACH.PL
Centrum Terapii Bacha: dystrybutor Oryginalnych Esencji Kwiatowych Bacha, Kropli Pierwszej Pomocy i innych produkt??w Bacha
Odpowiedz do tematu
Egzamin, co jeszcze mog?? zrobi???
madlaine

Do│▒czy│: 31 Sie 2009
Sk▒d: K??dzierzyn-Ko┬?le
Odpowiedz z cytatem
Witam serdecznie.
Niebawem czeka mnie bardzo trudny i bardzo wa┬?ny egzamin, najwa┬?niejszy w ┬?yciu i bynajmniej nie jest to matura, bo to by┬? piku┬?.
Od zawsze bardzo stresowa┬?am si?? egzaminami. Mo┬?e dlatego, ┬?e z pewnych powod??w od dziecka musia┬?am ┬?wiatu udowadnia??, ┬?e co┬? potrafi??, a jak ju┬? to udowadnia┬?am, to zwykle dowiadywa┬?am si??, ┬?e napewno mam jakie┬? chody, fory itd. ┬?wiadomie o tym nie my┬?l??, ludzie dalej maj┬? do mnie r??┬?ny stosunek, ale nie my┬?l?? o tym podchodz┬?c do egzaminu. A jednak tak mi zawsze bardzo zale┬?y, tak si?? ┬?le czuj??, kiedy co┬? mi nie p??jdzie, chocia┬? ┬?adnego zegzamin??w w ┬?yciu nie obla┬?am, a przesz┬?am ci??┬?kie studia, robi┬?am certyfikaty j??zykowe itd.
Zawsze podczas egzaminu jestem w totalnej panice, dr┬?┬? mi r??ce, kolana, cz??sto mam k┬?opoty z kontrolowaniem g┬?osu np. nag┬?e ataki chrypki albo w og??le kaszlu. Najgorsze, ┬?e to wszystko powoduje jakie┬? zak┬???cenie ┬?┬?czno┬?ci z wiedz┬?, kt??r┬? posiadam. Zawsze solidnie si?? przygotowuj?? do egzamin??w, ale nigdy nie wierz??, ┬?e b??dzie dobrze i zawsze straszliwie si?? boj??. Po fakcie zawsze wiem, ┬?e mog┬?o by?? lepiej i ┬?e cz??sto moje potkni??cia wynikaj┬? z tych nerw??w, z tego, ┬?e nie umiem w danym momencie skorzysta?? w pe┬?ni z wiedzy, kt??r┬? mam. Zreszt┬? tu nie chodzi tylko o wiedz??, ale i o logiczne my┬?lenie. Ca┬?e otoczenie uwa┬?a mnie za osob?? niezwykle logicznie my┬?l┬?c┬?, a na egzaminie to te┬? mi wysiada.
Od kilku miesi??cy, conajmniej 3, bior?? kroplik i modrzew. W ┬?yciu chyba og??lnie to pomog┬?o, ale mam wra┬?enie, ┬?e nie w kwestii egzaminu. Ostatnio w mieszance mam te┬? cerato, bo cz??sto nie wierz??, ┬?e m??j spos??b my┬?lenia jest prawid┬?owy oraz goryczk??, kt??ra bardzo mi pomaga walczy?? ze stanami przedegzaminacyjnego przygn??bienia.
Cerato tak og??lnie te┬? chyba dzia┬?a tzn. jestem bardziej pewna swoich posuni???? w ┬?yciu, bardziej wierz?? np. ┬?e moja intuicja co do ludzi jest w┬?a┬?ciwa itd. Ci┬?gle mi si?? jednak wydaje, ┬?e to nie dotyczy egzaminu. W kwestiach z nim zwi┬?zanych kiedy np. rozmawiam z kim┬? obeznanym w temacie i dyskutujemy jaki┬? problem, ja cz??sto wiem jak go rozwi┬?za??, albo szuka?? rozwi┬?zania, a jednak tego nie m??wi??. Nie wiem, boj?? si?? powiedzie?? co┬? g┬?upiego, zb┬?a┬?ni??... Strasznie si?? boj??, ┬?e co┬? takiego b??dzie te┬? na egzaminie, zw┬?aszcza ustnym. Na sam┬? my┬?l o nim czuj?? narastaj┬?c┬? panik?? i cho?? bardzo si?? staram, nie potrafi?? jako┬? my┬?le?? inaczej.
Ja wiem, ┬?e nastawienie jest bardzo wa┬?ne i naprawd?? nad tym pracuj??. Chcia┬?abym jednak wiedzie??, czy mo┬?e jeszcze jaki┬? ekstrakt mog?? zastosowa??, ┬?eby da?? sobie wi??ksz┬? szans??? A co przed samym egzaminem? Wiem, ┬?e standard to kroplik, modrzew i rescue, ale czy to wystarczy? Na ile przed egzaminem powinnam to stosowa??, ┬?eby podzia┬?a┬?o?
Bardzo prosz?? o jak najszybsz┬? odpowied┬?. Od tego egzaminu zale┬?y w┬?a┬?ciwie ca┬?e moje ┬?ycie zawodowe, ale na sam┬? my┬?l o nim czuj??, ┬?e wszystko w g┬?owie mi si?? miesza, robi si?? pustka i w og??le. Ucz?? si?? ju┬? od paru miesi??cy i straszliwie si?? boj?? to zaprzepa┬?ci?? przez g┬?upie nerwy. Niekt??rym tak ┬?atwo powiedzie?? "nie przejmuj si??", "Po prostu to olej", a ja tak nie potrafi?? i nigdy nie potrafi┬?am.
Zobacz profil autoraWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Re: Egzamin, co jeszcze mog?? zrobi???
Admin
Administrator forum

Do│▒czy│: 10 Lis 2005
Odpowiedz z cytatem
madlaine napisa│:
Chcia┬?abym jednak wiedzie??, czy mo┬?e jeszcze jaki┬? ekstrakt mog?? zastosowa??, ┬?eby da?? sobie wi??ksz┬? szans??? A co przed samym egzaminem? Wiem, ┬?e standard to kroplik, modrzew i rescue, ale czy to wystarczy? Na ile przed egzaminem powinnam to stosowa??, ┬?eby podzia┬?a┬?o?

Witam! Wa┬?ne egzaminy powoduj┬? cz??sto sporo napi??cia, wi??c prosz?? si?? denerwowa??. Czemu mia┬?aby Pani tego nie robi??!? Smile Zastanawiam si?? natomiast, jak Pani si?? czuje z my┬?l┬? o sytuacji, wkt??rej zda┬?aby Pani egzamin, ale z oporami albo kiepsko. Nie znam Pani charakteru, ale czytaj┬?c Pani post zastanawia┬?em si??, jak cz??sto odczuwa Pani niezadowolenie z siebie (┬?e co┬? mog┬?a Pani zrobi?? jeszcze lepiej albo zrobi┬?a nie tak dobrze, jak sobie Pani za┬?o┬?y┬?a). Je┬?li tak jest, to warto pomy┬?le?? o dodaniu do podanego przez Pani┬? sk┬?adu kropli ekstrakt z Wody ┬?r??dlanej. Jest to ekstrakt zalecany dla os??b ze sk┬?onno┬?ci┬? do perfekcjonizmu, kt??rzy du┬?o wymagaj┬? od siebie i boj┬? si?? pora┬?ek. Niekt??rzy z nich, je┬?li maj┬? co┬? zrobi?? zwyczajnie lub tylko dobrze, wcale nie podejmuj┬? si?? zadania, gdy┬? maj┬? potrzeb?? robienia wszystkiego na 100% albo wcale. Nie czuj┬? satysfakcji z po┬?owicznych rozwi┬?za??. Egzaminy w takim przypadku bywaj┬? prawdziwym koszmarem. Smile Nie jestem jednak jasnowidzem i nie mog?? wiedzie??, czy ten problem r??wnie┬? Pani w jakim┬? stopniu dotyczy.
Zobacz profil autoraWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠWyÂlij email
madlaine

Do│▒czy│: 31 Sie 2009
Sk▒d: K??dzierzyn-Ko┬?le
Odpowiedz z cytatem
[quote="Igor Pietkiewicz"][quote=
Zastanawiam si?? natomiast, jak Pani si?? czuje z my┬?l┬? o sytuacji, wkt??rej zda┬?aby Pani egzamin, ale z oporami albo kiepsko. Nie znam Pani charakteru, ale czytaj┬?c Pani post zastanawia┬?em si??, jak cz??sto odczuwa Pani niezadowolenie z siebie (┬?e co┬? mog┬?a Pani zrobi?? jeszcze lepiej albo zrobi┬?a nie tak dobrze, jak sobie Pani za┬?o┬?y┬?a).

Wygl┬?da na to, ┬?e to jest pytanie trafione w dziesi┬?tk??, bo odpowied┬? brzmi, niemal nigdy nie jestem zadowolona. Albo wynik za s┬?aby, cho?? tak jak m??wi??, nic w ┬?yciu nie obla┬?am. Je┬?li natomiast wynik mnie zadowala, bo na szcz??┬?cie a┬? tak ┬?le nie jest, ┬?ebym musia┬?a mie?? np. zawsze pi┬?tki, cho?? w szkole ┬?redniej cz??sto tak bywa┬?o, to z kolei mi si?? wydaje, ┬?e kto┬? mnie ulgowo potraktowa┬?, dosta┬?am proste pytania, a wi??c tak naprawd?? nie umia┬?am na t?? ocen??, albo mia┬?am po prostu troch?? szcz??┬?cia i wtedy te┬? jestem niezadowolona, bo co by by┬?o, gdybym go nie mia┬?a. Nie jest to jaka┬? kosmiczna frustracja, bo najcz??┬?ciej jestem egzaminami tak wyko??czona, ┬?e doczo┬?guj?? si?? do nich resztkami si┬? i potem ciesze si?? bardzo z tego, ┬?e jest po, ale w kwestii zadowolenia jest tak jak m??wi┬?am. Rok temu np. po ustnym wysz┬?am i o┬?wiadczy┬?am, ┬?e na pewno mnie oblej┬?, ┬?e wypad┬?am beznadziejnie. Dosta┬?am ocen?? dobr┬? i do dzisiaj si?? zastanawiam za co, bo wydaje mi si??, ┬?e nie odpowiedzia┬?am na t?? ocen??. Nie zmienia tego nawet fakt, ┬?e inni mieli podobnie, bo i tak zawsze mi si?? wydaje, ┬?e oni na pewno wypadli lepiej, chocia┬? tego nie widzia┬?am.
Przyznaj??, ┬?e rozwa┬?a┬?am kiedy┬? t?? wod?? ┬?r??dlan┬?, ale jako┬? to zbagatelizowa┬?am, wydawa┬?o mi si??, ┬?e przecie┬? a┬? tak ┬?le ze mn┬? nie jest, ┬?e jest lepiej ni┬? by┬?o kiedy┬? itd. Dzisiaj dotar┬?a do mnie mieszanka z tym ekstraktem. Wiele bym da┬?a, ┬?eby to w miar?? szybko zacz??┬?o dzia┬?a?? tzn. przed egzaminem ustnym za ok. miesi┬?c, bo z pisemnym jeszcze jakos sobie rad?? dam. Najgorsze te ustne, kiedy mam przed sob┬? komisj?? i poczucie, ┬?e jak co┬? ┬?le powiem, to b??dzie straszny wstyd. Tak sobie w og??le my┬?l??, ┬?e to d┬?┬?enie do perfekcjonizmu stanowi m??j du┬?y problem nie tylko na polu egzamin??w czy czysto zawodowym, ale nawet w ┬?yciu prywatnym te┬?, cho?? nie jestem ani osob┬?, kt??ra zrywa si?? o poranku i gdzie┬? biega po parku, ani np. pedantk┬? itd. U mnie przejawia si?? to nieco inaczej, ale to faktycznie mo┬?e by?? w┬?a┬?nie to. Bardzo dzi??kuj?? za zadanie odpowiedniego pytania i za rad??. Wielokrotnie w ┬?yciu si?? przekona┬?am, ┬?e ekstrakty dzia┬?aj┬?, tylko czasem nie┬?atwo jest je dobra??, zw┬?aszcza samemu sobie, jakkolwiek dziwnie by to nie brzmia┬?o. Mam wra┬?enie, ┬?e dobieranie innym tzn. moim bliskim wychodzi mi znacznie lepiej. Jeszcze raz dzi??kuj?? i pozdrawiam.
Zobacz profil autoraWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Admin
Administrator forum

Do│▒czy│: 10 Lis 2005
Odpowiedz z cytatem
madlaine napisa│:
z kolei mi si?? wydaje, ┬?e kto┬? mnie ulgowo potraktowa┬?, dosta┬?am proste pytania, a wi??c tak naprawd?? nie umia┬?am na t?? ocen??, albo mia┬?am po prostu troch?? szcz??┬?cia i wtedy te┬? jestem niezadowolona

A czy co┬? w tym z┬?ego, ┬?e mo┬?e Pani zosta?? czasem potraktowana ulgowo lub ┬?e co┬? przyjdzie ┬?atwo, itp!? Niekt??rzy maj┬? takie poczucie, ┬?e w ┬?yciu trzeba si?? strasznie napracowa?? albo dokona?? ogromnych po┬?wi??ce??, aby na co┬? zas┬?u┬?y??. Wtedy mo┬?e wyst┬?pi?? przymus robienia wszystkiego na minimum 100%, aby... dosta?? pochwa┬???, czu?? si?? dobrym cz┬?owiekiem, lub mie?? prawo do zadowolenia z siebie, odpoczynku, itp. Postawa taka mo┬?e by?? zwi┬?zana z czym┬?, w rodzaju uog??lnionego poczucia winy. W przypadku metody dr. Bacha, ludzie tacy korzystaj┬? te┬? cz??sto z ekstraktu z Sosny, kt??ry redukuje napi??cie zwi┬?zane z nadmiernym poczuciem odpowiedzialno┬?ci i winy.

madlaine napisa│:
Najgorsze te ustne, kiedy mam przed sob┬? komisj?? i poczucie, ┬?e jak co┬? ┬?le powiem, to b??dzie straszny wstyd.

Warto si?? zastanowi??, z czym jest zwi┬?zany ten wstyd. Co komisja mia┬?aby zdemaskowa?? lub dojrze?? w Pani, czego si?? Pani wstydzi? Znam na przyk┬?ad osob??, kt??re w sytuacji egzaminacyjnej obawia si??, ┬?e wyjdzie na jaw jej... (i tutaj ca┬?a litania przekona?? na sw??j temat) np., brak kompetencji i wiedzy, co dla niej oznacza bycie kiepskim, z┬?ym, bezwarto┬?ciowym. Ile by si?? nie stara┬?a, uczucie bezwarto┬?ciowo┬?ci towarzyszy┬?o jej i ┬?eby sobie z nim cho?? troch?? radzi??, musia┬?a robi?? wszystko perfekcyjnie i by?? nadodpowiedzialna. W metodzie dr. Bacha, ludzie tacy pracuj┬? z ekstraktem z Wody ┬?r??dlanej, Sosny, Modrzewia, Jab┬?oni. Warto te┬? rozwa┬?y?? psychoterapi??, bo problem dotyczy relacji z wa┬?nymi osobami i mo┬?na go rozwi┬?za?? jedynie w relacji.
Zobacz profil autoraWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠWyÂlij email
Egzamin, co jeszcze mog▒ zrobiŠ?
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

Odpowiedz do tematu