Forum FORUM DRBACH.PL Strona G│ˇwna
FORUM DRBACH.PL
Centrum Terapii Bacha: dystrybutor Oryginalnych Esencji Kwiatowych Bacha, Kropli Pierwszej Pomocy i innych produkt??w Bacha
Odpowiedz do tematu
Depresja Narkotyki
Smoczek_a

Do│▒czy│: 18 Lip 2007
Sk▒d: ┬?l┬╣sk
Odpowiedz z cytatem
Witam wszystkich. Trafi┬?em na to forum bo szukam pomocy.
Jestem narkomanem. Nie chce ju┬? bra?? niczego a narkotyki wygrywaj┬?. Mam z tego powodu coraz wi??ksz┬? depresj??. Czuje sie nie potrzebny. Ostatniej nocy ┬?ni┬? mi sie straszny sen mianowicie. Nie moge sie porusza??, oczy ledwo co otwieraj┬? sie i ga┬?ki oczne uciekaj┬? do g??ry. Pr??buje sie poroszu?? lecz nie mogo kiedy ju┬? udaje mi sie drgn┬??? cho??by ko??c??wk┬? palca wstaje i krzycze z ca┬???j si┬?y pomocy ale nikt mnie nie s┬?yszy. Strach jak czu┬?em po przebudzeniu nie da sie opisa??. Sen ten powtarza┬?sie ca┬?┬? noc.
Jestem w rozsypce nic ju┬? nie biore od jaki┬? 3 tygodni. Nie wiem co sie ze mn┬? dzieje. Strach jaki odczuwam momentami jest okrutny. Oddech drga ca┬?y czas ┬?zy lec┬? same co chile nie wiem co robi??.
Prochy uspokajaj┬?ce to wyj┬?cie tylko na chwile. Z reszta nie dzia┬?aj┬? ju┬? na mnie musze je bra?? w wi??kszych ilo┬?ciach by poczu?? uspokojenie a raczej zamulenie. To jedyne chwile w kt??rych odpoczywam i przez t┬? chwile nie mysle o strachu i problemie jaki mnie dotyka. Narkomania to okropna ┬?ecz jak ju┬? cz┬?owiek u┬?wiadomi sobie ┬?e jest praktycznie w dupie. Przepraszam za wyra┬?enie ale tka to odczywam.
Prosze o pomoc z g??ry przepraszam za b┬???dy ortograficzne i stylistyczne. PROSZE O POMOC !! ;(
Zobacz profil autoraWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠNumer GG
Dobros┬?awa Galewska
GoŠ

Odpowiedz z cytatem
Witam.
Nikt nie jest niepotrzebny! Pan te┬?!
To bardzo trudny problem, nie ma co si?? oszukiwa??. Ale zrobi┬? Pan ogromnie du┬?o prosz┬?c o pomoc. Sen (nie roszcz?? sobie pretensji do rozumienia sn??w) te┬? moze jako┬? sugerowa??, jak jej Pan potrzebuje i jak obawia si??, ┬?e jej nie dostanie, ale to tylko sen. Otrzyma Pan pomoc na pewno, ale nie na forum. Tu mo┬?e Pan otrzyma?? wsparcie emocjonalne, je┬?li b??dzie Pan nadal pisa┬?, mo┬?e napisze kto┬? komu si?? uda┬?o wyj┬??? z narkomanii. Jednak leczenia - bo to w tym przypadku wydaje si?? by?? konieczne - powinien Pan poszukac w profesjonalnych plac??wkach (Monar?).
Ekstrakty dr Bacha mog┬? pom??c zrownowa┬?y?? emocje, zmniejszy?? strach i z┬?o┬???, nie da?? sie zniech??ci?? pora┬?kom (ewentualnym Wink ) i dobrze by by┬?o si?? nimi wspiera?? w trakcie leczenia, ale radz?? zg┬?osi?? si?? na to leczenie jak najszybciej.
┬?ycz?? powodzenia
DG
Smoczek_a

Odpowiedz z cytatem
Bardzo dzi??kuje za te s┬?owa otuchy. W┬?a┬?nie chodze na terapie indywidualn┬? ale potrzeba mi kontaktu z osob┬? maj┬?c┬? podobny problem. Chcia┬?bym i┬??? na detoks oczy┬?ci?? organizm od toksyn jakie sie w nim znajduj┬?. Mam ju┬? do┬??? narkotyk??w z jednej strony a z drugiej czuj?? wi??┬? jaka mnie z nimi ┬?┬?czy. Ja chce t┬? wi??┬? przerwa??, chc?? zacz┬??? ┬?y?? pe┬?ni┬? ┬?ycia.
Boje si?? nadchodz┬?cej nocy i uciekn?? dzisiaj po przez alkohol. Wiem ┬?e to wyj┬?cie tylko na t┬? noc, ┬?e jutro b??de czu┬? sie tak jak dzisiaj, czu┬? strach i przygn??bienie. Mam dopiero 21 lat w Pi┬?tek mia┬?em urodziny. Postanowi┬?em sko??czy?? z narkotykami. Chce ┬?y?? i potrafi?? otworzy?? si?? przed kim┬? kto mi pomo┬?e. Jeszcze do nie dawna by┬?em zamkni??ty w sobie nadal jestem ale pracuje nad tym. Oddam wszystko by wyleczy?? si?? z tej depresji i z tej choroby jak┬? jest narkomania. Nie chce wyleczy?? sie z brania tego czy tamtego. Chce wyleczy?? sie z uzaleznienia. To chyba dobre podej┬?cie do problemu jaki mnie dotyka. Czekam na jakie┬? odp. Rolling Eyes
Dobros┬?awa Galewska
GoŠ

Odpowiedz z cytatem
To mo┬?e odezwie si?? kto┬?, kto opowie jak sobie poradzi┬? z podobnym problemem. Problem w tym, ┬?e ci, kt??rym si?? uda┬?o i nie miewaj┬? problem??w, nie zagl┬?daj┬? na fora psychologiczne...
Ale ta dzisiejsza noc? Alkohol? Zreszt┬? cokolwiek by to by┬?o - cukierek, sex, alkohol, prochy - je┬?eli ma by?? ┬?rodkiem do uzyskania spokoju, to b??dzie tylko kolejnym uzale┬?nieniem - mniej lub bardziej gro┬?nym. Mo┬?e lepiej zaufa?? terapii, i┬? pomo┬?e zmierzy?? si?? z l??kiem ┬?wiadomie? Napewno jest kto┬? do kogo ma Pan zaufanie, kto pom??g┬?by przetrwa?? takie chwile. A jak nie - to my┬?l?? - jest Pan do┬??? odwa┬?nym cz┬?owiekiem by przynajmnij spr??bowa??. A pora┬?ki? no, c??┬? , wszyscy je miewamy. Ponawianie pr??b jest wpisane w nasze dzia┬?anie.
Detoks jest ┬?wietnym pomys┬?em. Gratulacje.
DG
Smoczek_a

Odpowiedz z cytatem
Nie powiem ┬?e tej nocy alkohol pom??g┬? na d┬?u┬?sz┬? met??. Prawie wcale. Pomog┬?a mi bardziej rozmowa z osob┬? kt??r┬? pi┬?em. Mianowicie jest to m??j ojciec kt??ry bardzo mnie wspiera, ale sam ju┬? nie wie jak mi pom??c. Alkohol nie jest rozwi┬?zanie wiem o tym doskonale.
Zapomnia┬?em tylko na chwilke jaki problem mnie dotyka a nie moge zapomina?? musz?? z tym walczy??. Crying or Very sad Z nie cierpliwo┬?ci┬? czekam na jakie┬? odpowiedzi w tym temacie Neutral
Dobros┬?awa Galewska
GoŠ

Odpowiedz z cytatem
To pewnie nast??pnym razem rozmowa bez alkoholu...?
Oczywi┬?cie, ┬?e uzale┬?nia si?? od tego co specyfik daje, a nie od samej substancji. Ma┬?o kto pije w??dk?? bo taka pyszna, czy┬? nie? Nie jest Pan w tym odosobniony. I jest Pan w du┬?o lepszej sytuacji ni┬? wiele os??b z takim problemem. Ma Pan wsparcie, za sob┬? decyzj?? i wol?? by w niej wytrwa??, zaufanie bliskich. Pisze Pan, ┬?e tato ju┬? nie wie jak ma pom??c. Pomaga w spos??b najlepszy - towarzyszy. To bardzo du┬?o jak sam Pan pisze.
Ale jeszcze raz - m??wi┬? Pan o detoksie i my┬?l??, ┬?e jest to rzecz, kt??r┬? nale┬?y - je┬?li to konieczne - za┬?atwic jak najszybciej.
Tak jak ju┬? pisa┬?am, ludzie, kt??rym si?? uda┬?o rzadko zagl┬?daj┬? na fora. Mo┬?e jednak skontaktowa?? si?? z jakim┬? o┬?rodkiem gdzie bywaj┬? ci, kt??rzy te┬? usi┬?uj┬? wyj┬??? z uzale┬?nie??? Mo┬?e b??dzie tak, i┬? to Pan b??dzie m??g┬? komu┬? pom??c i opowiedzie?? jak sobie radzi┬??
pozdrawiam
DG
Admin
Administrator forum

Do│▒czy│: 10 Lis 2005
Odpowiedz z cytatem
Witam! Tak jak wspomnia┬?a Pani Dobros┬?awa - na forum mo┬?e Pan otrzyma?? wsparcie ze strony innych. Jednak ┬?eby poradzi?? sobie z problemem NIEZB??DNA jest terapia w o┬?rodku, zajmuj┬?cym si?? profesjonalnie uzale┬?nieniami. Do tego jest oczywi┬?cie potrzebna motywacja, a o to najtrudniej.

Trudno mi cokolwiek powiedzie?? o Pana sytuacji - nie wiem, jakich Pan za┬?ywa substancji, w jakim mechanizmie (co powoduje, ┬?e Pan si??ga po narkotyk lub alkohol), jak┬? ma Pan struktur?? psychiczn┬?. Je┬?li stosowanie substancji pojawi┬?o sie wt??rnie - jako spos??b radzenia sobie z innymi objawami (np. l??kowymi), to trzeba si?? zaj┬??? jednym i drugim. Z drugiej strony, wielu moich pacjent??w, kt??rzy mieli w przesz┬?o┬?ci kontakt z u┬?ywkami, zg┬?asza┬?o si?? do gabinetu z objawami l??ku napadowego (panika) - ko┬?atanie serca, uczucie duszno┬?ci, poty, dr┬?enie cia┬?a, wra┬?enie, ┬?e za chwil?? umr┬?. U wielu, objawy te wyst┬?pi┬?y w trakcie lub po za┬?yciu substancji i p??┬?niej 'chroni┬?y' ich lub powstrzymywa┬?y przed jej dalszym stosowaniem.

Pami??tam ch┬?opaka, kt??ry za┬?ywa┬? narkotyki z koleg┬?. W czasie jednej imprezy, jego kolega dosta┬? drgawek, piany na ustach i zmar┬? w m??czarniach. To zrobi┬?o takie wra┬?enie na moim pacjencie, ┬?e rozwin┬?┬? si?? w nim silny l??k przed skutkami brania narkotyku i przed ┬?mierci┬?. Objawy l??kowe rozwija┬?y si?? u niego coraz szerzej i coraz bardziej utrudnia┬?y funkcjonowanie spo┬?eczne. Odizolowa┬? si?? od ludzi, sta┬? si?? bierny i wi??kszo┬??? czasu sp??dza┬? w domu. Bardzo cierpia┬? z powodu l??k??w.... z drugiej strony mia┬?y one funkcj?? ochronn┬?. Nie by┬?o do ko??ca w jego interesie, aby pozbywa?? si?? tych objaw??w, skoro m??g┬?by zn??w zacz┬??? za┬?ywa?? substancji i sko??czy?? jak jego kolega (takie mia┬? przynajmniej wyobra┬?enia). Mo┬?e Pan b??dzie nast??pny!?!

Czy jest Pan zmotywowany - tego nie wiem. Rzadko spotykam ludzi uzale┬?nionych, zmotywowanych do tego, aby si?? leczy??. B??dzie mo┬?na co┬? o tym powiedzie??, jak zg┬?osi si?? Pan do o┬?rodka i zaanga┬?uje w terapi?? (samo podj??cie si?? terapii, nie oznacza jeszcze, ┬?e kto┬? chce si?? wyleczy??, gdy┬? mo┬?e to by?? jedynie pr??ba usprawiedliwienia, pokazania sobie i innym, ┬?e przecie┬? co┬? pr??buj??). Samo pisanie o ch??ci zmiany nie oznacza jeszcze gotowo┬?ci do podj??cia si?? trudu zwi┬?zanego z ni┬?. Podejmuj┬?c si?? terapii, ma Pan du┬?o do wygrania. Nie podejmuj┬?c... jest to najcz??┬?ciej rodzaj samob??jstwa w czasie. Degradacja nast??puje bardzo szybko w przypadku os??b nadu┬?ywaj┬?cych alkoholu, a jeszcze do tego narkotyk??w. U┬?ywki te wyniszczaj┬? organizm, psychik??, zwi??kszaj┬? ryzyko chor??b (np. AIDS, ┬???┬?taczka zaka┬?na, itd.)... jak r??wnie┬? problemy rodzinne, konflikty z prawem, osamotnienie, ┬?aweczka w parku, kartonik... sekcja zw┬?ok.

Zastanowi┬?o mnie, co pisa┬? Pan o ojcu. Czy mam rozumie??, ┬?e pijecie wsp??lnie? Jaki jest stosunek rodzic??w do Pana picia i za┬?ywania narkotyk??w. Je┬?li u rodzic??w r??wnie┬? wyst??puje problem z uzale┬?nieniem, to tym bardziej znajduje si?? Pan w grupie ryzyka i nale┬?y natychmiast podj┬??? si?? leczenia. Nie ma co si?? ┬?udzi??, ┬?e ma si?? kontrol?? nad na┬?ogiem, lub ┬?e samemu mo┬?na si?? wyleczy?? (co najwy┬?ej zamieni?? jeden na┬???g na inny). Jest Pan m┬?ody, wi??c ma Pan du┬?o do wygrania i du┬?o do przegrania. Powinien Pan w tej minucie zaj┬??? si?? szukaniem odpowiednich specjalist??w i stara?? si?? o przyj??cie do o┬?rodka lub na ambulatoryjnie. Je┬?li by Pan stwierdzi┬?, ┬?e problem nie jest na tyle istotny, s┬? wa┬?niejsze sprawy, lub ┬?e jako┬? to si?? u┬?o┬?y, to..... no c??┬? mo┬?na powiedzie??... Pana ┬?ycie b??dzie pewnie kr??tkie i pe┬?ne cierpie??.

Niestety, nikt nie jest w stanie Pana uratowa??. Terapeuta mo┬?e rzuci?? Panu ko┬?o ratunkowe i dop??ki si?? go Pan nie z┬?apie, b??dzie ono dryfowa?? ko┬?a Pana. Je┬?li b??dzie Pan mia┬? odwag?? podj┬??? si?? leczenia - mo┬?e Pan uchwyci?? to ko┬?o. Je┬?li zabraknie Panu motywacji, utonie Pan jak ┬?elazna ┬?rubka w wodzie, a ko┬?o zostanie na powierzchni - b??dzie czeka?? na innego cz┬?owieka, kt??ry je wykorzysta. Jest ju┬? Pan doros┬?y i ma Pan wyb??r. Pozdrawiam serdecznie, IP.
Zobacz profil autoraWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠWyÂlij email
Smoczek_a

Odpowiedz z cytatem
To co pan napisa┬? jest troszke fajne ale jak czyta┬?em to ze pije z ojcem to mnie rozjeba┬?o ... nikt w rodzinie nie pije. Napi┬?em sie z tat┬? bo tego potrzebowa┬?em i czasem tak sie rob. Alkohol jest dla ludzi. Nie pijemy wsp??lnie xxxx co panu do g┬?owy przysz┬?o.
Napili┬?my sie bo czasem jest dobrze razem posiedzie?? przy piwku i pogada?? czy przy kawie.
To co przeczyt┬?┬?em zapawa na wkr??tnke wiec nie ma o czym rozmawia??.
Admin
Administrator forum

Do│▒czy│: 10 Lis 2005
Odpowiedz z cytatem
Widz??, ┬?e moja odpowied┬? poruszy┬?a Pana. Skoncentrowa┬? si?? Pan jednak tylko na jednej z my┬?li - picia z ojcem. Co Pana tak zdziwi┬?o? Pisze Pan o problemie z przyjmowaniem narkotyk??w i piciu, a p??┬?niej o "rozmowie z osob┬?, z kt??r┬? pi┬?em". Pytanie, czy problem alkoholowy wyst??puje w ca┬?ej rodzinie i jaki jest stosunek rodzic??w do Pana problemu wydaje si?? chyba oczywisty. Twierdzi Pan te┬?, ┬?e "potrzebowa┬? tego i czasem si?? tak robi". Ot??┬? zwyczajnie 'si?? tak nie robi'! A je┬?li kto┬? pije z cz┬?onkiem rodziny, kt??ry ma problem z u┬?ywkami - jest to wyraz zaburze?? w relacjach i komunikacji w rodzinie. Za┬?ywanie narkotyk??w lub picie (bez znaczenia z jakich racjonalnych powod??w, w jakiej sytuacji i z kim) b??dzie dla Pana destrukcyjne i pog┬???bia problem. Wnioskuj??, ┬?e rodzice nie wiedz┬? o tym, ┬?e si??ga Pan po narkotyki i alkohol.

My┬?l?? te┬?, ┬?e m??g┬? si?? Pan poz┬?o┬?ci?? na inne z poruszonych przeze mnie kwestii (np. Pana oczekiwa??, motywacji, odpowiedzialno┬?ci) i trudnych pyta?? kierowanych do Pana. Zach??cam do ponownego przeczytania mojej wypowiedzi i zastanowienia si?? nad jej tre┬?ci┬?. Nie b??d?? przecie┬? Panu s┬?odzi┬?, bo c??┬? m??g┬?by Pan z tego wynie┬???!?! Pozdrawiam, IP

P.S. Regulamin forum zak┬?ada powstrzymywanie si?? od wulgaryzm??w. Prosz?? przestrzega?? tej zasady.
Zobacz profil autoraWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠWyÂlij email
Smoczek_a

Odpowiedz z cytatem
W rdzinie nie ma problemu alkoholowego widze ze pan stara sie mi to wpoi?? ale niestety tak nie jest.
┬?le pan wywnioskowa┬? ... moi rodzice doskonale wiedz┬? o tym ze si??gam po narkotyki ... Alkohol jest dla ludzi przecie┬? i wi??kszo┬??? pije go i nie ma z nim problemu. I powiem ┬?e nie pog┬???bia to problemu jaki mnie dotyka. Nie czeka┬?em tutaj na s┬?owa otuchy pog┬?askania po g┬?owie i powiedzenia ... b??dzie dobrze .. ale nie czeka┬?em r??wnie┬? na wkr??tke ┬?e mam problem alkoholowy :/
dopamina
GoŠ

Odpowiedz z cytatem
Witam Smile
Szukasz kontaktu ┬?eby porozmawia?? o problemie i cho??by w ten spos??b upu┬?ci?? troch?? pary z wrz┬?cego czajnika, to dobrze, ┬?e szukasz kontaktu.
Odno┬?nie s┬???w Pana Pietkiewicza, kt??re Ci?? zbulwersowa┬?y - czasem tak jest, ┬?e faktycznie wizja terapeuty nie pokrywa si?? z rzeczywisto┬?ci┬?, terapeuta te┬? cz┬?owieki pope┬?nia b┬???dy, ale czasem jest tak, ┬?e konfrontacja z pewnymi faktami jest dla pacjenta tak trudna, ┬?e im zaprzecza… nie wiem, kt??ra wersja jest w Twoim przypadku bardziej zgodna z prawd┬?, my┬?l??, ┬?e Ty sam najlepiej znasz odpowied┬? tylko nie zawsze jest ona dost??pna od zaraz...

„Twierdzi Pan te┬?, ┬?e "potrzebowa┬? tego i czasem si?? tak robi". Ot??┬? zwyczajnie 'si?? tak nie robi'! A je┬?li kto┬? pije z cz┬?onkiem rodziny, kt??ry ma problem z u┬?ywkami - jest to wyraz zaburze?? w relacjach i komunikacji w rodzinie. Za┬?ywanie narkotyk??w lub picie (bez znaczenia z jakich racjonalnych powod??w, w jakiej sytuacji i z kim) b??dzie dla Pana destrukcyjne i pog┬???bia problem.”

Co my┬?lisz i czujesz po przeczytaniu tych konkretnie s┬???w??
Depresja Narkotyki
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

Odpowiedz do tematu