Forum FORUM DRBACH.PL Strona G│ˇwna
FORUM DRBACH.PL
Centrum Terapii Bacha: dystrybutor Oryginalnych Esencji Kwiatowych Bacha, Kropli Pierwszej Pomocy i innych produkt??w Bacha
Odpowiedz do tematu
deprasja jest dziedziczna
mordeczka

Do│▒czy│: 05 Lip 2006
Odpowiedz z cytatem
Mam 29 lat,od kiedy sko??czy┬?am 16 lat ,a mo┬?e i wcze┬?niej ,cierpi?? na depresj??,nie chc?? tu opisywac ca┬?ego mojego ┬?ycia,bo kogo to obchodzi,i tak mi nikt nie odpisze.Ale chcia┬?am napisac ,┬?e uwa┬?am i┬? depresja jest nie uleczalna ,i ┬?eby┬?my nie wiem jak nad sob┬? pracowali ,to i tak nic nie da ,bo dziedziczymy j┬? w genach,po prostu si?? z ni┬? rodzimy.Moje ┬?ycie to jeden wielki kana┬?.,Jestem DDA(,doros┬?ym Dzieckiem Alkocholika),od kiedy pami??tam ojciec chla┬? ,i awanturowa┬? si??,bi┬? mnie,siostr?? i mam??,najgorsze by┬?y nieprzespane noce i ┬?wi??ta,zazdro┬?ci┬?am kole┬?ankom ┬?e maj┬? normalnych rodzic??w,┬?e chodz┬? z rodzicami do kina,┬?e dostaj┬? prezenty na urodziny...ja mog┬?am co najwy┬?ej dostac w ┬?eb od ojca.Maj┬?c 16 lat chcia┬?am pope┬?nic samob??jstwo ,ale mnie odratowano,potem jeszcze dwa razy pr??bowa┬?am.Nie mog┬?am ju┬? znie┬?c tego piek┬?a,chcia┬?am przestac istniec.,Maj┬?c 20 lat by┬?am na oddziale w Szpitalu Neuropsychiatrycznym z powodu silnej depresji przez rok.Potem po 3 latach na oddziale Nerwic.Bra┬?am r??┬?ne leki w dzia┬?anie kt??rych osobi┬?cie niewierz??.W nic nie wierz??,a ka┬?da sekunda mojego ┬?ycia to nieustaj┬?cy b??l nie do opisania s┬?owami.Wszystkie znajomo┬?ci mi si?? pourywa┬?y nie mam nikogo tylko mam?? ale z jej strony ┬?adnego wsparcia,te┬? du┬?o przesz┬?a nie mam do niej ┬?alu.Chodzi┬?am na terapi?? indywidualn┬? ale to nic nie da┬?o,teraz przeprowadzi┬?am si?? z wielkiego miasta do faceta ,do ma┬?ej miejscowo┬?ci gdzie nie ma grup wsparcia ani ┬?adnych terapii.Teraz od kilu miesi??cy mieszkam z facetem ale jest tragicznie ,ci┬?gle si?? k┬???cimy ,on jest pod┬?y dla mnie a ja dla niego,to te┬? piek┬?o,ale to lepsze ni┬? mieszkanie u mnie.Pracuj?? ca┬?e dnie od rana do nocy,bo tak┬? mam prac??,przynajmniej nie my┬?l?? o tym ┬?e nie chce mi si?? ┬?yc,ale na nic nie mam czasu. Jedynym moim przyjacielem jest ten internet,nigdy nikt mi nie odpisuje, ale chocia┬? to mam,zawsze lepsze to ni┬? nic.Dobrze ┬?e takie forum istnieje.Pozdrawiam wszystkich kt??rzy te┬? urodzili si?? w nieodpowiednim czasie i miejscu.
Zobacz profil autoraWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
wiosna68

Do│▒czy│: 21 Maj 2006
Odpowiedz z cytatem
Nadzieja mo┬?e da?? pocz┬?tek powrotowi do normalizacji i gdzie┬? j┬? masz, bo np. piszesz na fora w Internecie Mo┬?e cho??by przesta?? zaprzecza?? temu czego rzeczywi┬?cie pragniesz („..nigdy nikt mi nie odpisuje” zamie?? na: „czasem kto┬? mi odpisze”). Je┬?eli tylko zechcesz, znajdziesz spos??b, jak osi┬?gn┬??? dla siebie to, co najlepsze. Pozdrawiam otulaj┬?c szalem zapachu lilii.
nirus

Do│▒czy│: 21 Kwi 2006
Odpowiedz z cytatem
Mordeczka akurat ┬?le trafi┬?a┬? je┬?li potrzebujesz ┬?ywej dyskusji i masz potrzeb?? wygadania si??.To forum pod tym wzgl??dem jest martwe,niestety.Ale dobrze trafi┬?a┬? jesli szukasz leku na swoje dolegliwo┬?ci.Ja jestem ozdrowie??cem i w ogromny spos??b przyczyni┬?y si?? do tego krople homeopatyczne,da┬?y mi si┬??? i energi?? do walki z nerwic┬?.Te┬? jestem DDA i DDD.Ale teraz to mnie ju┬? nie przera┬?a,da┬?am sobie z tym rad??.Trzymaj si?? i nie dawaj.Na PW podam ci adres forum,na kt??rym mo┬?na fajnie pogadac.Tam na pewno b??d┬? ci odpisywa??.I to naprawd?? fajni ludzie.
wielkie dzi??ki
mordeczka

Odpowiedz z cytatem
dzi??ki ┬?e napisa┬?e┬?,na pewno wejd?? na to foruum.Ja po prostu ju┬? nie wierz?? ┬?e moja praca nad sob┬? mo┬?e co┬? zmieni?? skoro tyle razy ju┬? pr??bowa┬?am i nic ale i tak dzi??ki,jak Ci to nie przeszkadza to mo┬?e jeszcze napisz???
nirus

Do│▒czy│: 21 Kwi 2006
Odpowiedz z cytatem
Oczywi┬?cie pisz,twoje posty zawsze b??d┬? mile widziane.Nie martw si?? na pewno wsp??lnie wymy┬?limy jak pom??c ci stan┬??? na nogach.Bardzo wiele os??b ma takie problemy i najbardziej przera┬?a ich osamotnienie w walce.Czekamy na ciebie i b┬?d┬? dobrej my┬?li. Laughing
samotno┬?c jest najgorsza
mordeczka

Odpowiedz z cytatem
W┬?a┬?nie najgorsza w tym wszystkim jest samotno┬?c bo cz┬?owiek nie ma kogo si?? poradzic,czasem potrzebne jest obiektywne spojrzenie na sytuacj?? z zewn┬?trz,czasem mo┬?na si?? zap??dzic tak w swoim stereotypowym my┬?leniu,┬?e ci??┬?ko odr??┬?nic dobro od z┬?a.Poza tym problem prze┬?ywany w samotno┬?ci staje si?? tak olbrzymi,┬?e a┬? nie do zniesienia,czy┬? nie?
Dobros┬?awa Galewska
GoŠ

Odpowiedz z cytatem
Hmmm... mo┬?e to jednak nie tak, ┬?e forum jest martwe, mo┬?e to po prostu forum zwi┬?zane z konkretn┬? metod┬? terapii i po jakim┬? okre┬?leniu si??, po napisaniu jak si?? czuje w konkretnej emocji, co chcia┬?oby si?? osi┬?gn┬??? przez terapi??, czego si?? oczekuje na przysz┬?o┬??? dla siebie - mo┬?na spodziewa?? si??, i┬? kto┬? zorientowany w terapii spr??buje pom??c. Tak, oczywi┬?cie wygadanie si?? bardzo pomaga. Na dany moment. Szczeg??lnie je┬?li jest si?? s┬?uchanym. Ale mo┬?na te┬? poprzegl┬?da?? to co inni pisz┬? na forum. Wiele os??b w spos??b autentyczny cierpi z powodu dolegliwo┬?ci zwi┬?zanych z tym co nazywamy nerwic┬?. Tak┬? lub inn┬?.
Nikt nie powie (i nie powinien) "masz zrobi?? to i to". I nikt nie pomo┬?e, je┬?li b??dziemy m??wili, ┬?e "mam depresj??", "mam nerwic??" , "┬?y?? mi si?? nie chce", "jestem skazana - przez ┬?ycie, geny, rodzic??w, s┬?siad??w - i w og??le jest do d... - co mam zrobi???" A jakby spr??bowa?? powiedzie?? "jest mi ┬?le, bo chcia┬?abym mie?? wi??cej cierpliwo┬?ci by walczy?? z chorob┬?, wi??cej uporu, by d┬?┬?y?? do poprawy sytuacji, odwagi by zmieni?? fizyczn┬?, z┬?┬? stron?? bycia z kim┬?, mieszkania gdzie┬?, umiej??tno┬?ci by przygl┬?da?? si?? ludziom - czy rzeczywi┬?cie wszyscy maj┬? lepiej ni┬? ja." Wierz??, ┬?e czasem wydaje si??, i┬? wysi┬?ek w┬?o┬?ony w prac?? nad tym by sobie pom??c,jest nieadekwatnie du┬?y do zerowych rezultat??w, i ┬?e mo┬?e by?? tak zniech??caj┬?cy, ┬?e kolejne pr??by s┬? ponad si┬?y. Ale je┬?li kto┬? trafi na forum, to s┬?dz??, chce jeszcze powalczy??, jeszcze nie zrezygnowa┬? i teraz rzecz w tym, by postara?? si?? nie skupi?? si?? tylko na narzekaniu, a na pr??bach jasnego okre┬?lenia tego co si?? dzieje. To, ┬?e kto┬? powie "nie, nie mam ju┬? nadziei, ale chcia┬?abym j┬? mie??" pozwoli albo dobra?? odpowiedni np ekstrakt, albo pomo┬?e doszukiwa?? si?? dlaczego tak si?? dzieje, czy rzeczywi┬?cie robimy co si?? da, czy tylko cierpimy "najbardziej na ┬?wiecie". Jeden z moich nauczycieli, m??wi┬?c o dumie i pysze, m??wi┬? o tym, ┬?e czasem jest to r??wnie┬? cecha ludzi, kt??rzy uwa┬?aj┬?, ┬?e s┬? najlepsi w byciu najgorszymi, albo najbardziej pokrzywdzonymi, najbardziej chorymi. Je┬?li kto┬? wo┬?a "jestem samotny, ratunku, niech mi kto┬? pomo┬?e" to chyba trudno to zrobi??, bo mo┬?na wprawdzie pogadac na forum, czasem mo┬?e osobi┬?cie poby??, ale je┬?li si?? nie nauczymy by?? sami, nie nauczymy traktowa?? tego jako normalnego stanu, nie nauczymy by?? dla siebie dobrymi i dobrym przyjacielem, to zostanie szukanie towarzystwa na ka┬?d┬? chwil??, co oczywi┬?cie niczego nie za┬?atwi, bo dalej b??dziemy sami. Bardzo przygn??biaj┬?ce jest to co pisze "mordeczka" o tkwieniu w zwi┬?zku, kt??ry sama nazywa piek┬?em. Dlaczego? To nie ten zwi┬?zek jest problemem tylko w┬?a┬?nie to w nim tkwienie. Je┬?li si?? chce takiego zwi┬?zku, to mo┬?na spr??bowa?? doda?? sobie cierpliwo┬?ci by go znosic, bo mo┬?e z jaki┬? powod??w warto - nie wiemy. Ale te┬?, w┬?a┬?nie na tym forum mo┬?na znale┬??? rad?? jak doszuka?? si?? w sobie si┬?y by to zmieni?? - je┬?li si?? chce to zrobi??. Na pewno nie rady w rodzaju "rzu?? faceta" albo "spr??buj go wychowa??", tylko odpowiedzi na pytanie czym si?? podeprze?? w walce o lepsz┬? jako┬??? ┬?ycia, o wewn??trzny spok??j, zr??wnowa┬?one emocje, o wyciszenie czy lepsz┬? koncentracj??. O spok??j umys┬?u tak potrzebny, by umie?? patrze?? na to co si?? dzieje w ┬?yciu bez odbieraj┬?cego si┬?y, przera┬?enia i skoncentrowania na w┬?asnej osobie. Inny z moich wspania┬?ych nauczycieli, powiedzia┬? prawd??, kt??ra cz??sto najpierw musi by?? sama przyj??ta, tak bardzo nie chcemy by?? odpowiedzialni za to co si?? dzieje w naszym ┬?yciu - " Spos??b w jaki do┬?wiadczamy rzeczy w wielkim stopniu zale┬?y od tego , jak chcemy ich do┬?wiadcza??; od tego, jak umys┬? jest nastawiony do danej sytuacji."
I oczywi┬?cie nie o to chodzi by my┬?le?? i┬? ┬?ycie z nerwic┬? jest super i ono takie si?? stanie, ale ┬?e jak my┬?limy, ┬?e to jedno wielkie przera┬?enie, kana┬?, dno - to nie ma cud??w - tak mamy. Ale mo┬?na spr??bowa?? przypomnie?? sobie jak nie do przecenienia jest cenno┬??? naszego ┬?ycia, z kt??rym , i w kt??rym mo┬?emy tak wiele zrobi??.
D.G.
Lily

Do│▒czy│: 23 Kwi 2006
Sk▒d: Cieszyn
Odpowiedz z cytatem
Piszesz, ┬?e ju┬? tak d┬?ugo pracujesz nad sob┬?, a nie uda┬?o Ci sie nic polepszy??. No tak, wierz??, ┬?e walczysz, walczy┬?a┬?, ale sposobu my┬?lenia nie uda┬?o Ci si?? zmieni??. Uwa┬?asz, ┬?e nic nie mo┬?e Ci pom??c. Czy nie jeste┬? sama sobie najgorszym wrogiem, je┬?li m??wisz do siebie w ten w┬?a┬?nie spos??b?
mordeczka

Odpowiedz z cytatem
Bardzo Wam dzi??kuj?? za wspania┬?e odpowiedzi na m??j list.Nie chc?? byc za bardzo j??cz┬?ca ,ale sk┬?d znalezc si┬??? aby si?? zmienic,skoro czasem nie mam nawet si┬?y by ┬?yc?Nie oczekuj?? wspania┬?ej recepty na szcz??┬?liwe ┬?ycie,wiem ┬?e nikt mi tego nie poda na tacy,nikt mi na forum nie powie jak normalnie zyc-to zrozumia┬?e.Wiem ┬?e jestem sama dla siebie okrutna,ale zauwa┬?am to dopiero wtedy gdy kto┬? mi to u┬?wiadomi,w sumie to jest straszne.Wiem jaka powinnam byc,jaka chcia┬?abym byc,ale nie umiem wprowadzic tego w czyn,nie mam tyle si┬?,jestem sama na bezludnej wyspie gdzie nigdy nikt nie przyp┬?ywa.Jestem jak za szyb┬?-granic┬? ,kt??rej nie da si?? przekroczyc,nie potrafi?? tego zrobic,po tamtej stronie jest inaczej,lepiej a ja ┬?yj?? w moim piekielnym ┬?wiecie kt??rego nienawidz??.Wiem ┬?e niekt??rzy maj┬? gorzej - znam ludzi bez r┬?k,n??g kt??rzy s┬? szcz??┬?liwi-nie wiem jak oni to robi┬?!?Ja nie mam nikogo akurat ,ale poza tym powinno mnie zadowalac to co mam,mam prac?? za minimaln┬? stawk??,nadwag?? ,ojca alkocholika...przewlekle nie choruj?? i niby powinno mnie to cieszyc ale nie cieszy bo nie potrafi?? odczuwac radosci,przysi??gam Wam ┬?e nie potrafi??...
deprasja jest dziedziczna
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

Odpowiedz do tematu