Forum FORUM DRBACH.PL Strona G│ˇwna
FORUM DRBACH.PL
Centrum Terapii Bacha: dystrybutor Oryginalnych Esencji Kwiatowych Bacha, Kropli Pierwszej Pomocy i innych produkt??w Bacha
Odpowiedz do tematu
Na mnie to niepodzia┬?a┬?o
ludzik18

Do│▒czy│: 24 Lip 2009
Odpowiedz z cytatem
Stosowa┬?em terapi?? Bacha, homeopati??, lecznie naturalne, preparaty typu Pharmanex G3 itp . Na pocz┬?tku wydawa┬?o si?? ┬?e pomaga. Ale w moim przypadku to by┬?o tylko z┬?udne polepszenie. Dolegliwo┬?ci wr??ci┬?y ze wzmo┬?on┬? pot??g┬?. Teraz ufam medycynie konwencjonalnej i boj?? si??, ┬?e przez to leczenie naturalne czeka mnie teraz najgorsze.
Medycyna naturalna, cz??sto praktykowana przez lekarzy konwencjonalnych - to niez┬?y zastrzyk got??wki od "naiwnych " pacjent??w. Bo takie specyfiki "na pewno nie zaszkodz┬?", ale uwaga - w wi??kszo┬?ci przypadk??w mog┬? ukrywa?? prawdziw┬? przyczyn?? dolegliwo┬?ci.
Pacjenci - uwa┬?ajcie. ┬?ycie i zdrowie ma si?? tylko jedno.
Zawiedziony. :(
Zobacz profil autoraWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Admin
Administrator forum

Do│▒czy│: 10 Lis 2005
Odpowiedz z cytatem
Witam. To bardzo ciekawe, co Pan pisze. Wygl┬?da na to, ┬?e stosowa┬? Pan tyle r??┬?nych metod. Zastanawiam si?? jednak, jakie mia┬? Pan trudno┬?ci zdrowotne i co konkretnie oczekiwa┬? po danej metodzie. Co konkretnie Pan stosowa┬? na przyk┬?ad z kropli Bacha? Kt??re ekstrakty Pan wybra┬? i dlaczego?

To chyba oczywiste, ┬?e nie ma jednej, doskona┬?ej metody. Wyobra┬?am sobie frustracj?? jak┬? Pan prze┬?ywa, szukaj┬?c pomocy i zmagaj┬?c si?? wci┬?┬? z dolegliwo┬?ciami. Co to s┬? za dolegliwo┬?ci? Do ka┬?dego nale┬?y podej┬??? bardzo indywidualnie zalecaj┬?c okre┬?lony rodzaj terapii. Trudno wi??c chyba generalizowa??. Interesuj┬?ce b??dzie natomiast przyjrzenie si?? konkretnym przyk┬?adom. Mam nadziej??, ┬?e zechce si?? Pan podzieli?? swoimi do┬?wiadczeniami.

Odno┬?nie szukania pomocy w oparciu o medycyn?? klasyczn┬? lub metody naturalne... my┬?l??, ┬?e nale┬?y kierowa?? si?? zdrowym rozs┬?dkiem, a metody dobiera?? wed┬?ug stopnia nasilenia objaw??w, ryzyka, itp. Przedstawiciele paradygmatu holistycznego k┬?ad┬? silny nacisk na r??┬?norodno┬??? czynnik??w, kt??re maj┬? wp┬?yw na zdrowie i chorob??. Zach??caj┬? do tego, aby pacjent silniej anga┬?owa┬? si?? w leczenie, przej┬?┬? wi??cej kontroli lub odpowiedzialno┬?ci za sw??j stan zdrowia. To samo robi┬? lekarze klasyczni, kt??rzy wychodz┬? poza paradygmat biomedyczny i pracuj┬? bardziej w uj??ciu biopsychospo┬?ecznym.

Jednocze┬?nie, jast taka r??┬?norodno┬??? metod, a ┬?adna nie jest panaceum. W niekt??rych przypadkach warto zrobi?? badania i podda?? si?? zabiegom szpitalnym, w innych wystarczy zadba?? o siebie, zmieni?? styl ┬?ycia, diet??, nawyki, w jeszcze innych warto si?? wspomaga?? zio┬?ami, korzysta?? z pomocy rehabilitant??w, masa┬?yst??w lub stosowa?? suplementy diety.

Pozdrawiam serdecznie, IP
Zobacz profil autoraWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠWyÂlij email
tekla

Do│▒czy│: 26 Wrz 2007
Odpowiedz z cytatem
Na mnie metoda dr Bacha dzia┬?a zawsze- i to o wiele szybciej ni┬? metody konwencjonalne np leki. Np na l??ki mia┬?am zapisany Afobam na zmian?? z Chlorprotixenem- dzia┬?a┬?y, nie powiem, ale rano nie by┬?am w stanie si?? dobudzi??. Z kolei antydepresanty dzia┬?a┬?y wolno i pogorszy┬?y stan mojej w┬?troby i ┬?o┬?┬?dka.
Zobacz profil autoraWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠNumer GG
Na mnie to niepodzia│a│o
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

Odpowiedz do tematu