Forum FORUM DRBACH.PL Strona G│ˇwna
FORUM DRBACH.PL
Centrum Terapii Bacha: dystrybutor Oryginalnych Esencji Kwiatowych Bacha, Kropli Pierwszej Pomocy i innych produkt??w Bacha
Odpowiedz do tematu
Przygnebienie i z┬?o┬??? prowadz┬?ce do samodestrukcji
Krauze

Do│▒czy│: 14 Cze 2009
Odpowiedz z cytatem
Witam,

Na wst??pie swojej wypowiedzi chcia┬?bym przeprosi?? je┬?li umieszczam j┬? w z┬?ym dziale, trudno jest mi poprawnie sklasyfikowa?? moj┬? przypad┬?o┬???. Nie jest to raczej depresja, chocia┬? pewny w zupe┬?no┬?ci by?? nie mog??.
Przedstawi?? po kr??tc?? swoje curiculum vitae, to bardzo wa┬?ne dla mnie, szczeg??lnie, ┬?e obrazy z przesz┬?o┬?ci. Jej nigdy nie zrealizowane idea┬?y przetrwa┬?y do czas??w obecnych. - dzi┬? pami??tam o nich nawet bardziej. Idealizuje w tym samym momencie swojego wczoraj chwile. Wypadek i d┬?uga rekonwalescencja zmieni┬? diametralnie m??j ┬?wiatopogl┬?d. Przed nim by┬?em cz┬?owiekiem otwartym, otacza┬?y mnie salwy ┬?miechu i rozm??w gwar. ┬?mia┬?o przerzuca┬?em ┬?ycie rado┬?ci z r??ki lewej do prawej. W miesi┬?cu, w kt??rym rozpoczyna┬?em studia uleg┬?em ci??┬?kiemu wypadkowi samochodowemu. - cieszy┬?em si?? jedynie z dziesi??ciu dni pa┬?dziernika - W opisie choroby jest on nazwany urazem wielonarz┬?dowym, chocia┬? mia┬? on g┬???wnie neurologiczny charakter. Dwoma miesi┬?cami na oddziale intensywnej terapii w szpitalu miejskim im. Narutowicza w Krakowie rozpocz┬?┬?em swoj┬? po szpitalach tu┬?aczk??. [...] Ostatecznie przed ┬?wi??tami wielkanocnymi wr??ci┬?em ju┬? na dobre do domu.

Tylko moja ??wczesna forma byla fatalna, i nie mam tutaj na my┬?li stanu zdrowia organizmu ca┬?ego. - o moj┬? g┬?owe tylko i wy┬?┬?cznie chodzi! A staraj┬?c si?? byc jeszcze bardziej dokladnym. Wtedy jeszcze cierpialem na dysfonie, kt??ra szczeg??lnie dla typu osobowo┬?ci jakim jestem oznacza┬?a tragedi??! - to zmieni┬?o si?? diamtealnie od tego czasu. Chocia┬? w obecnym okresie dyzartria utrudnia mi ┬?ycie i odbiera nieub┬?agalnie jego wszelkie mo┬?liwe uroki. Z regu┬?y stoje w pewnej odleg┬?o┬?ci od studyjnej koleg??w grupki, czasem dojd?? i w kr??tk┬? wymian?? zda?? si?? w┬?┬?cz??. Niestety nie zawsze moja postawa jest akceptowana; by?? mo┬?e z tej to prostej przyczyny, ┬?e obecnie wyg┬?aszaj┬?c mow?? sprawiam wra┬?enie jakby by┬? to olbrzmi dla mnie problem, zar??wno fizyczny jak intelektualny. Wra┬?enie cz??sto posiadam, ┬?e ludzie z g??ry zak┬?adaj┬? niemo┬?liwo┬??? moich s┬???w odczytania i nie s┬?uchaj┬? mnie zwyczajnie. - i w ten oto spos??b wygl┬?da m??j ostracyzm. Mo┬?e ju┬? nie tak silny jak w poprzednim roku, jednak jest to wci┬?┬? wyra┬?ne wykluczenie. - Zda?? si?? to mo┬?e paradoksem, mo┬?e wcale nim nie jest. Remedium przeciw temu brutalnemu wykluczeniu by┬?a ┬?wiadoma alienacja. - bo ludzi, kt??rzy przez wi??kszo┬??? casu mnie otaczaj┬? maj┬? na prawd?? ma┬?o ze mn┬? wsp??lnego. A nie chce by?? zmuszony do zawierania kiepskich dla mnie kompromis??w. - Najgorsze jest te┬? to, ┬?e ja sam realizowa?? si?? w pe┬?ni pozbawiony s┬?uchaj┬?cego otoczenia nie jestem w stanie. Lubi?? czyta??, nawet bardzo, aczkolwiek wi??kszo┬??? ksi┬?┬?ek straszy tylko. Mo┬?e to wynika tylko z miernego poziomu warsztatu autor??w, kt??rzy je stworzyli? Ignoruj┬?c ich warto┬?ci estetyczne, ich merytoryczna warstwa r??wnie┬? mnie nie ciekawi. - Ale! - Najgorsze jest to, ┬?e czytaj┬?c moje my┬?li nie s┬? w stanie skupi?? si?? na jednej tylko czynno┬?ci. Nieustannie odbiegaj┬? gdzie┬? obok, i jak tu utrzyma?? koncentracj??? Sytuacja nieco si?? poprawi┬?a gdy przeczyta┬?em: Apteke Duszy autorstwa Osho. W tej ksi┬?┬?ce autor zawar┬? wiele cennych rad wp┬?ywaj┬?cych znacznie na postrzeganie przeze mnie ┬?wiata. Teraz staram si?? czyta?? ┬?wiadomie, bez bezwiednego odczytywania znak??w, jak to wcze┬?niej bywa┬?o. Ale jak uwierzy?? mam we w┬?asne zdolno┬?ci intelektualne, skoro inni tak stanowczo w nie pow┬?tpiewaj┬?? Brakiem akceptacji zwiedziony nie staram si?? z kr??gu wyobra┬?e?? wyj┬???.

za du┬?o mam tych my┬?li, za du┬?o! Pytanie ile strac?? zabijaj┬?c niewielk┬? tylko ich ilo┬???? Zabijanie jednej tylko jest grzechem strasznym. - najwi??kszym bo odby┬?o by sie ┬?wiadomie. A w mojej g┬?owie rodzi si?? i w jednej chwili umiera ich setka - nie wiedz┬?cych zupe┬?nie nic o swoim istnieniu. Du┬?a zmienno┬??? mo┬?e by?? dla mnie pomocna np w pisaniu, lecz! Nie mo┬?na napisa?? zdania z g┬?ow┬? nosz┬?c┬? nieustannie zmieniaj┬?c┬? si?? wizj??.

Ja nie chc?? raczej chwili uchwycenia, pragn?? przed┬?u┬?enia jej o czas maksymalny. Tylko nie chcia┬? bym nic ze swojej to┬?samo┬?ci traci??.

edit: Wzbrania┬?em si?? przed terapi┬? psychiatryczn┬?, lek??w kt??re zbyt inwazyjnie wp┬?yn??┬?y by na m??j organizm (my┬?li moje). Aczkolwiek ostatnio si?? nawet na wizyt?? zapisa┬?em. - ale tutaj widz??, terapie zielarskie itp. Nie ukrywaj┬?c chcia┬?bym jakiej┬? spr??bowa??.
Zobacz profil autoraWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Admin
Administrator forum

Do│▒czy│: 10 Lis 2005
Odpowiedz z cytatem
Witam. Rzeczywi┬?cie, skorzystanie z konsultacji wydaje si?? dobrym pomys┬?em. Z tre┬?ci postu wnioskuj??, ┬?e wa┬?nym elementem Pana ┬?ycia, a zarazem ┬?r??d┬?em frustracji, s┬? relacje z lud┬?mi. Z tego w┬?┬?nie powodu dobrze jest um??wi?? na spotkanie ze specjalist┬? - cz┬?owiekiem, kt??ry mo┬?e udzieli?? Panu wsparcia, zrozumienia oraz pobudzi?? do nowych refleksji. Jak Pan zapewne wie, ┬?adna pigu┬?ka ani krople nie zast┬?pi┬? kontaktu z drugim cz┬?owiekiem. Smile W trakcie takiej konsultacji, mo┬?e Pan otrzyma?? propozycj?? r??┬?nego typu terapii, kt??re b??d┬? w Pana przypadku najbardziej korzystne. Pozdrawiam! IP
Zobacz profil autoraWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠWyÂlij email
Przygnebienie i z│oŠ prowadz▒ce do samod
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

Odpowiedz do tematu