Forum FORUM DRBACH.PL Strona G│ˇwna
FORUM DRBACH.PL
Centrum Terapii Bacha: dystrybutor Oryginalnych Esencji Kwiatowych Bacha, Kropli Pierwszej Pomocy i innych produkt??w Bacha
Odpowiedz do tematu
Dziwne sny
Martu┬?ka
GoŠ

Odpowiedz z cytatem
Od jaki┬? dw??ch miesi??cy jestem dos┬?owna m??czona przez moje sny...Ci┬?gle ┬?ni mi si?? zdrada, powtarza si?? to praktycznie codziennie. Mam ch┬?opaka z kt??rym jestem ju┬? dwa lata i bardzo si?? kochamy, ale ja nigdy nie podejrzewa┬?am go o zdrad?? a tym bardziej on mnie. Chodzi o to, ┬?e w moich snach Maciek cz??sto spotyka jak┬?┬? inn┬? dziewczyn?? i zostawia mnie dla niej albo zastaj?? go na zdradzie. ┬?ni┬? mi si?? r??wniez sny w kt??rych ja zdradzam jego i najcz??┬?ciej czuj?? przy tym wyrzuty sumienia ale to wcale mi nie przeszkadza. Sny s┬? tak realistyczne, ┬?e cz┬?sto budz?? si?? zlana potem. Zacz??┬?am si?? r??wnie┬? p??┬?niej k┬?a┬??? co oddzialuj?? na moje zachowanie dnia nast??pnego( zm??czenie) ale kiedy my┬?l??, ┬?e znowu b??d?? mia┬?a okropny sen mam ochot?? wypi?? dzbanek kawy i przeczeka?? do rana... W jaki spos??b mog?? pozby?? si?? tych sn??w i dlaczego one mnie tak m??cz┬????
Alina
GoŠ

Odpowiedz z cytatem
Mo┬?e to przem??czenie, mo┬?e si?? czym┬? zmartwi┬?a┬?, albo czego┬? sie obawiasz...
Ja mam tak kiedy np. zbli┬?aj┬? sie egzaminy lub czas p┬?acenia rachunk??w Rolling Eyes
Pozdrawiam.
Admin
Administrator forum

Do│▒czy│: 10 Lis 2005
Odpowiedz z cytatem
Witam Pani Alino!
Przede wszystkim - spokojnie. Sen to sen - jest swoist┬? projekcj┬? umys┬?u. Problem w tym, ┬?e wielu z nas traktuje sny bardzo realnie. Jedna matka opowiada┬?a mi na przyk┬?ad, ┬?e w snach krzywdzi swoje dziecko. Czu┬?a si?? potwornie winna i ba┬?a si??, jak mog┬?aby dopu┬?ci?? si?? takiego czynu.

Sny warto rozumie?? symbolicznie, obserwowa??, jakie wywo┬?uj┬? w nas emocje, impulsy. To prawda, ┬?e w snach wychodz┬? z nas czasem tendencje, kt??re t┬?umimy w codziennym ┬?yciu. Id┬?c za przyk┬?adem, kt??ry wymieni┬?em, to nie znaczy, ┬?e matka chcia┬?a na przyk┬?ad relnie zabi?? swoje dziecko. Mo┬?e to natomiast ukazywa?? napi??cie, jakie si?? w niej gromadzi, irytacj??, zniecierpliwienie, z┬?o┬???. Kiedy cz┬?owiek konfrontuje si?? z t┬?umionymi uczuciami i jest w stanie o nich m??wi?? (lub inaczej je wyrazi??) cz??sto nast??puje rozlu┬?nienie.

By?? mo┬?e warto, aby porozmawia┬?a Pani z psychologiem i zastanowi┬?a nad tym, co si?? dzieje w waszym zwi┬?zku. Rozumiem, ┬?e istotna jest sfera intymna. Warto przeanalizowa??, jak si?? Pani czuje w relacji z Ma??kiem - czy jest zadowolona ze wsp??┬?┬?ycia, czy czego┬? brakuje, itp. By?? mo┬?e jest tak, ┬?e nachodz┬? Pani┬? czasem fantazje, jak by to by┬?o spr??bowa?? z kim┬? innym. Mo┬?e czu?? Pani wtedy obaw??, poczucie winy. Potem wyobra┬?a sobie Pani na przyk┬?ad, ┬?e to Maciek na prawd?? zdradza. Ciekawe jest, jak Pani prze┬?ywa te fantazje. O czym Pani m??wi┬?? Mog?? stawia?? jedynie hipotezy. Umys┬? ludzki jest do┬??? skomplikowany - ka┬?dy jest inny, wi??c ka┬?dy przypadek nale┬?y rozwa┬?a?? indywidualnie.

Reasumuj┬?c... wcale nie okre┬?li┬?bym tych sn??w jako dziwne. Je┬?li ┬?ni Pani o innym facecie i dobrze si?? bawi... taka s┬?odka chwila i nikomu nie szkodzi. Tak serio - mo┬?e Pani sobie notowa?? tre┬?ci sn??w lub si?? nim po prostu przygl┬?da??. Prosz?? je spr??bowa?? traktowa?? mniej dos┬?ownie, a bardziej jako pewnego rodzaju metafor??. A je┬?li odczuwa Pani dodatkowe podniecenie... mo┬?e wykorzysta je Pani w spos??b, kt??ry uszcz??┬?liwi r??wnie┬? Ma??ka. Smile Mo┬?e Pani pogada?? z nim o swoich snach, o jego snach, o tym co si?? Pani w nich najbardziej podoba, a czego si?? Pani obawia. Sny te mog┬? wskazywa?? na pewne niezrealizowane potrzeby i by?? mo┬?e stan┬? si?? czym┬?, co pog┬???bia?? intymn┬? relacj?? mi??dzy wami - mog┬? by?? podstaw┬? do rozm??w o tym, co wa┬?ne, czego pragniecie, itp.
Zobacz profil autoraWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠWyÂlij email
Alina
GoŠ

Odpowiedz z cytatem
Ja tylko z takim ma┬?ym sprostowaniem Very Happy
To jest odpowied┬? dla Pani Marty. Ma┬?a pomy┬?ka z imionami, nic nie szkodzi!
Pozdrawiam serdecznie Very Happy
tekla

Do│▒czy│: 26 Wrz 2007
Odpowiedz z cytatem
Mnie r??wnie┬? ostatnio towarzysz┬? bardzo dziwne sny. S┬? one z regu┬?y zbitk┬? wydarze?? i os??b kt??re nie powinny mie?? ze sob┬? nic wsp??lnego. Dzi┬? po raz kolejny ┬?ni┬? mi si?? m??j by┬?y- najpierw rozmawiali┬?my, potem by┬?o przytulanie a potem da┬? mi w prezencie sw??j telefon. Gdy chcia┬?am w┬?o┬?y?? tam kart?? telefon nagle (to nie ┬?art) zamieni┬? si?? w jakb┬?o a ja u┬?ilnie pr??bowa┬?am wsadzi?? tam kart??. Co to moglo oznacza??Sad
Zobacz profil autoraWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠNumer GG
Admin
Administrator forum

Do│▒czy│: 10 Lis 2005
Odpowiedz z cytatem
tekla napisa│:
Dzi┬? po raz kolejny ┬?ni┬? mi si?? m??j by┬?y- najpierw rozmawiali┬?my, potem by┬?o przytulanie a potem da┬? mi w prezencie sw??j telefon. Gdy chcia┬?am w┬?o┬?y?? tam kart?? telefon nagle (to nie ┬?art) zamieni┬? si?? w jab┬?ko a ja usilnie pr??bowa┬?am wsadzi?? tam kart??. Co to moglo oznacza??Sad

Znaczenie takiego snu mo┬?na odkrywa?? analizuj┬?c go z terapeut┬?. Nie ma prostego prze┬?o┬?enia, ┬?e to oznacza to, a tamto, jeszcze co┬? innego. Nie ma gotowych 'sennik??w', kt??re ukazuj┬? uniwersalne znaczenie symboli, poniewa┬? ka┬?dy sen nale┬?y analizowa?? pod k┬?tem indywidualnej osoby i w kontek┬?cie jej ┬?ycia. (Senniki dost??pne w ksi??garniach maj┬? mniej wi??cej tak┬? warto┬???, jak horoskopy z gazety telewizyjnej Very Happy). W celu poszukiwania osobistego znaczenia snu, mo┬?e Pani analizowa?? z terapeut┬?, np. jakie znaczenie mia┬? Pani by┬?y partner w Pani ┬?yciu, jakie pragnienia mia┬?a Pani w stosunku do niego, co dostawa┬?a, a czego Pani brakowa┬?o, z czym Pani si?? kojarzy telefon kom??rkowy, jakie ma znaczenie, ┬?e otrzyma┬?a go Pani w┬?a┬?nie od swojego by┬?ego partnera i to, ┬?e nie mog┬?a go Pani uruchomi??... Histori?? ze snu mo┬?na wtedy odnie┬??? do obecnego ┬?ycia, relacji z lud┬?mi, pragnie??, oczekiwa??. Aby interpretacja mia┬?a sens, warto j┬? dokona?? wsp??lnie z autorem snu. Smile
Zobacz profil autoraWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠWyÂlij email
Dziwne sny
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

Odpowiedz do tematu