Forum FORUM DRBACH.PL Strona G│ˇwna
FORUM DRBACH.PL
Centrum Terapii Bacha: dystrybutor Oryginalnych Esencji Kwiatowych Bacha, Kropli Pierwszej Pomocy i innych produkt??w Bacha
Odpowiedz do tematu
M??j problem z oty┬?o┬?ci┬?
Roksolana

Do│▒czy│: 10 Lis 2007
Sk▒d: CHE┬?M
Odpowiedz z cytatem
Witam!
Od 30 lat lecz?? si?? na chorob?? psychiczn┬? i bardzo uty┬?am po urodzeniu dziecka na skutek za┬?ywania lek??w psychotropowych. W┬?a┬?ciwie to w ostatnich latach ka┬?dego lata (szczeg??lnie zim┬?) przybywa mi 3-4 kg i najwy┬?szy czas, aby co┬? z tym zrobi??. Dot┬?d akceptowa┬?am siebie sam┬? tak┬?, jaka jestem i nie przywi┬?zywa┬?am wagi do swojego wygl┬?du, ale poniewa┬? moja waga sukcesywnie ro┬?nie, wi??c zacz??┬?am na to zwraca?? uwag??. Pr??bowa┬?am r??┬?nych diet, ale po nich w efekcie jojo jeszcze bardziej uty┬?am. Zreszt┬? te wszystkie diety s┬? cz??sto skrajnie r??┬?ne, a ich tw??rcy zapewniaj┬?, ┬?e s┬? opracowane naukowo i nie wiadomo komu wierzy??.

Ostatnio postanowi┬?am przej┬??? na diet?? optymaln┬? dr Jana Kwa┬?niewskiego, kt??ra pono?? leczy nie tylko oty┬?o┬???, ale i inne choroby. Jedzenie t┬?ustych potraw mi??snych bardzo mi odpowiada. Niestety nie stosuj?? jej rygorystycznie, nie wa┬??? i nie mierz?? produkt??w, tylko ograniczy┬?am w??glowodany i jem, co mi smakuje, a efekt??w jeszcze nie ma, chocia┬? zmieni┬?am od┬?ywianie ju┬? ponad 2 miesi┬?ce temu. Wybieram si?? na wczasy optymalne do Ciechocinka, gdzie mnie maj┬? nauczy?? prawid┬?owego stosowania tej diety. Mo┬?e i jakie┬? kropelki by mi si?? przyda┬?y, Panie Igorze? Co Pan na to?

Serdecznie pozdrawiam.
Roksolana
Zobacz profil autoraWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Admin
Administrator forum

Do│▒czy│: 10 Lis 2005
Odpowiedz z cytatem
Witam serdecznie! Zwr??ci┬?a Pani uwag?? na cz??sto problem - to znaczy przybierania na wadze na skutek stosowania okre┬?lonych lek??w. Dzieje si?? tak w┬?a┬?nie na przyk┬?ad po niekt??rych lekach psychotropowych albo sterydowych. Z drugiej strony, cz??sto nie ma innych rozwi┬?za??, ani┬?eli podanie takich lek??w. Co┬? za co┬?. Niekt??re leki psychiatryczne mog┬? mie?? skutki uboczne, ale z drugiej strony, umo┬?liwiaj┬? osobie funkcjonowa?? w spo┬?ecze??stwie - redukuj┬? na przyk┬?ad objawy wytw??rcze (halucynacje, urojenia).

Je┬?li chodzi o pytanie dotycz┬?ce kropli Bacha - mo┬?na je bezpiecznie stosowa?? bez wzgl??du na stan zdrowia lub objawy. Mog┬? one wspomaga?? leczenie farmakologiczne, gdy┬? ekstrakty Bacha nie wchodz┬? w interakcj?? z innymi lekami. Nale┬?y jednak pami??ta??, ┬?e metoda Bacha, to naturalny spos??b u┬?atwiaj┬?cy lepsze radzenie sobie z r??┬?nymi emocjami. Nie dzia┬?a jak terapia odchudzaj┬?ca, itp. Mo┬?na j┬? stosowa??, aby radzi?? sobie z tymi prze┬?yciami, kt??re towarzysz┬? oty┬?o┬?ci. Zach??cam do zapoznania si?? z tekstem: http://drbach.pl/index.php/media/dziennikp

Pozdrawiam serdecznie, IP
Zobacz profil autoraWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠWyÂlij email
Roksolana

Do│▒czy│: 10 Lis 2007
Sk▒d: CHE┬?M
Odpowiedz z cytatem
Witam!

Rzeczywi┬?cie od prawie 30 lat bior?? leki psychotropowe, ale nie od razu zacz??┬?am do nich ty??, bo dopiero po kilku latach, czyli po urodzeniu dziecka i na skutek problem??w z m??┬?em. A jak jest genetycznymi uwarunkowaniami oty┬?o┬?ci? Bo moja mama te┬? by┬?a bardzo gruba, cho?? nie za┬?ywa┬?a ┬?adnych lek??w, a po 50-tce moje siostry i bracia te┬? zacz??li ty??.
Pozdrawiam. Roksolana
Zobacz profil autoraWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
Admin
Administrator forum

Do│▒czy│: 10 Lis 2005
Odpowiedz z cytatem
Witam. Przyczyn oty┬?o┬?ci mo┬?e by?? bardzo wiele: od niew┬?a┬?ciwej diety i zachowa?? (prosz?? zerkn┬??? na spo┬?ecze??stwo ameryka??skie Smile ), psychologicznych uwarunkowa?? (redukowania stresu poprzez ob┬?eranie si??), po czynniki genetyczne. Ka┬?dy przypadek nale┬?y rozpatrywa?? indywidualnie. We wcze┬?niejszym po┬?cie pojawi┬? si?? temat przybierania na wadze u os??b, kt??re stosuj┬? leki psychiatryczny. Jak wspomnia┬?em, mo┬?e by?? to jeden z objaw??w ubocznych.

Bez wzgl??du na to, jakie s┬? przyczyny oty┬?o┬?ci, je┬?li osoba zg┬?asza si?? z tym problemem do terapii, to b??d┬?c psychoterapeut┬? skupiam si?? przede wszystkim na tym, co wynika z oty┬?o┬?ci. Zwracam uwag?? na to, jak dany cz┬?owiek prze┬?ywa swoj┬? nadwag??, jakie powoduje ona ograniczenia w ┬?yciu tej osoby, jakie ma znaczenie, jak sobie z ni┬? dotychczas radzi┬?, itp.
Zobacz profil autoraWyÂlij prywatn▒ wiadomoŠWyÂlij email
mˇj problem z oty│oÂci▒
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

Odpowiedz do tematu